Chilli. Díky jeho blahodárným účinkům určitě mezi svými blízkými najdete alespoň jednoho člověka, kterého by tato superpotravina pod stromečkem zahřála (nejen) u srdce. A vůbec se přitom nemusí jednat o zarytého milovníka chilli.
5bf3dc4ad4b45obrazek.pngChilli papričky jsou bohaté na minerály a vitamíny, obsahují antioxidanty, podporují imunitní systém a jsou účinné v boji proti nachlazení a chřipce. Chilli přispívá ke krásnější pleti a je spolehlivým pomocníkem zejména při hubnutí, protože účinně zrychluje metabolismus. Podporuje také trávení a je ideální i pro diabetiky. Zpomaluje rychlost vstřebávání cukru do těla. Papričky také napomáhají regulovat cholesterol v krvi, mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém a snižují riziko mrtvice a srdečních infarktů. Jsou protizánětlivé a účinné při léčbě kloubních onemocnění. Budou proto vhodným dárkem i pro lidi ve vyšším věku.

A pokud si nejste jistí, jak silné a pálivé chilli vybrat, vsaďte třeba na celou dárkovou sadu, ve které naleznete hned několik druhů chilli v podobě mletého prášku. Od jemně pikantního až po to nejpálivější. Každý si tak přijde na své. U kvalitních papriček, které neztrácí svou jedinečnou chuť ani po rozemletí, si navíc můžete být jisti, že obdarovanému tak zachutnají, že za chvíli začne mlsně pokukovat i po těch více pálivých a nakonec ho ani ty nejpálivější nenechají chladným (a to doslova).
5bf3dc7bb2224obrazek.png

Vyzrajte letos na vánoční dárky chytře a kupte dárkovou sadu 12 druhů chilli v praktickém a jedinečném balení přímo u chilli expertů.
5bf3dcf9175f1obrazek.png

Reklama