5e412cd02e33aobrazek.png
Existuje snad nějaká souvislost mezi láskou, listem papíru, tužkou a barvami? Jednoznačně ano. „V posledních letech evidujeme jeden až dva týdny před Valentýnem zvýšený zájem o náš sortiment. A k našemu údivu spíše o ten dražší. Většina zákazníků kupuje kvalitní tužky, luxusnější versatilky, pastelky či dokonce umělecké výrobky, " říká Lukáš Dušek z marketingového oddělení společnosti Koh-i-noor.

Tradiční český výrobce psacích a výtvarných potřeb provozuje více než 100 prodejen po celé republice a o chování svých zákazníků má velký přehled. Přesto byl dlouhou dobu tento trend překvapením. Dokud se nezeptali přímo nakupujících.
5e412cdbc3985obrazek.png
„Vysvětlení je nakonec velmi jednoduché. Lidé nejen že pořizují naše výrobky jako dárek k Valentýnu, ale navíc svým drahým polovičkám píší ručně dopisy a malují jim zamilované a vtipné obrázky. Evidentně platí věta pana Jiřího Kodeta
z filmu Pelíšky: „Největší radost udělá takový dárek, který člověk vyrobí sám pro toho druhého…Z lásky.“ A já bych jen dodal, že napsat milostný dopis je to nejvíc osobní sdělení, jaké můžete milované osobě darovat a těší nás, že se tak děje čím dál více,“ dodává Dušek.
5e412ce69cd62obrazek.png
Tento trend potvrzuje i zástupce společnosti AKM, která je největší sítí prodejen papírnictví v pražských nákupních centrech. „Jak se říká, méně je někdy více. Nemusíte utratit tisíce korun abyste dokázali, co k vašemu partnerovi cítíte. Průměrná útrata na našich prodejnách před Valentýnem sice dlouhodobě roste, lidé jednoduše mají více peněz a preferují kvalitnější výrobky, ale to neznamená, že drobným dárkem neuděláte také radost. Samozřejmě uděláte, a proto bych chtěl všem zamilovaným poradit, aby napsali hezký upřímný dopis a na Valentýna vypnuli své mobilní telefony. Láska přeci prochází tužkou…,“ vybízí zamilované Filip Malý ze společnosti AKM.
5e412cfbde113obrazek.png
Podle statistik Koh-i-nooru je dlouhodobě největší zájem o akvarelové pastely, pastelky Magic, pastelky Progresso, luxusní kazetové sady a retro výrobky, které jsou dnes obecně trendy téměř v každém odvětví. Trvalý je pak zájem o nejslavnější výrobek Koh-i-nooru, legendární Versatilku. Tu si mohou zákazníci pořídit už za pár desítek korun, nicméně největší zájem na Valentýna je o dražší a luxusnější provedení.

Všem zamilovaným přejeme pěkného Valentýna!

Více na KOH-I-NOOR.CZ
5e412cbf0a985obrazek.png

Reklama