Možná přemýšlíte, proč kulatý čtverec a co to má znamenat? To je přirovnání čtenářky Heleny - takový by byl ideální muž. Jak to myslí, si přečtěte v dalším příspěvku.

Zajímavý příspěvek, zajímavé přirovnání. Bohužel kulatý čtverec neexistuje... :-) Moc děkuju za příspěvek, milá Helčo, a přeju krásný den.


Věkové rozdíly mezi partnery.

Po všech mých vztazích, šťastných i nešťastných láskách, dvou nepovedených manželstvích věřím tomu, že ideální je věková podobnost obou zúčastněných.

Pár let (3 - 5) podle mě nehraje až tak velkou roli, ale více už bych si dnes netroufla. Měla jsem manžely starší, než jsem byla já (7 let a 9 let), jeden z nich dospěl ve 45, a ten druhý na dospělost zatím čeká a asi se jí nikdy nedočká.

Nic proti starším mužům, mohou být impozantní zkušenostmi, či životním nadhledem, ale kdybych si opravdu musela vybrat, půjdu do těch mladších :-). Je s nimi většinou lepší pořízení, jsou odvážnější a také líp se na ně kouká...

Vím, o čem mluvím. Byla jsem dvakrát třeskutě zamilovaná (kolem 40ti let) do výrazně mladších kluků (rozdíl cca 20ti let). V obou případech to byla dokonce láska opětovaná, ale něco ve mně to brzdilo, bylo to zkrátka na mě moc, moc velký rozdíl. Bylo to ale úžasný, platonická záležitost - skvělý pocit, připadala jsem si jako 16tiletá zamilovaná puberťačka, kdy je všechno na život a na smrt :-)

Ale převažoval ve mně ten pocit strachu. Z toho, že se zamiluju se vším všudy a jak on bude zrát do krásy já bych vedle něj vadla a chřadla, prostě to nešlo. Bála jsem se především o sebe, že mě to zlomí.

A s ohledem zpět jsem za to rozhodnutí ráda.

Nic proti ničemu, každý to má nastaveno jinak, někdo hledá otce, někdo partnera, někdo dítě které na něm bude závislé...

Nejlepší by byl kombinovaný model, tělem a duchem mladší muž, zkušenostmi a moudrostí starší. Geometricky vzato - kulatý čtverec.

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne zní: Věkový rozdíl mezi partnery

  • Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl mezi partnery?
  • Máte mladšího, nebo staršího partnera?
  • Funguje to?
  • Co si myslíte o tom, když je muž od 20 a více let starší?
  • Chtěla byste mladšího muže?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás knížku s názvem Drahá Silvie (Dawn Frenchová, nakl. Argo). Je taky o vztazích. :-)

Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo VĚK. Předem děkuju!

sil

Reklama