obleceni-na-leto.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Bavlna

Jedná se o materiál, který vyvstane na mysl většině z vás, když se mluví o vhodném oblečení na léto. Trička, topy, šaty či šortky z bavlny jsou pohodlné, prodyšné, a navíc se o ně lehce pečuje. Bavlna je také známá pro svou udržitelnost.  

Bavlna je totiž přírodní vlákno, které umožňuje vzduchu cirkulovat a volně proudit látkou. Ta kvalitní také navíc absorbuje vlhkost.

Len

Za bavlnou je v těsném závěsu len. Ten je ceněný pro svou lehkost, pevnost, prodyšnost a zároveň stylovou texturu. Navíc je pěkně tvárný, takže nemá tendenci lepit se na tělo. Často bývá také s příměsí bavlny. Len s příměsí se pak tolik nemačká.

Hedvábí

Lehké, splývající, avšak ne lepivé, takové je hedvábí. Pokud chcete vypadat v parném dni elegantně, určitě můžete sáhnout po hedvábných šatech. Důležité je ovšem říct, že hedvábí nemá takové absorpční schopnosti, jako například len nebo bavlna. Nepříjemně vás tedy mohou překvapit skvrny od potu třeba v podpaží. U sukně nebo šatů na ramínka by to ale neměl být problém.

hedvabi.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Šambré

Materiál šambré svým vzhledem připomíná džínovinu, je ale mnohem lehčí, vzdušnější a také dobře absorbuje. Nic vám tedy nebrání v tom, abyste místo své oblíbené džínové košile nebo šatů sáhla po nějakém kousku právě z tohoto materiálu. Parádu udělá v dámském i pánském šatníku.

Tencel

Vlákna tohoto materiálu jsou měkká a oblíbená mezi udržitelnými materiály. Kromě toho, že je krásně měkký také dobře absorbuje, a to až o 50 % více nežli bavlna.

Mušelín

Mušelín nabývá v posledních letech na oblíbenosti. Stal se oblíbeným materiálem pro výrobu dětského oblečení, povlečení, ale také například dámských šatů nebo tunik. Je příjemný na dotek a hezky vypadá.

Nevhodnými materiály jsou pak hlavně ty umělé, jako například polyester. Jedná se sice o levnější materiál, v létě se vám ale příliš nevyplatí. Nepříliš vhodnými jsou také nylon nebo akryl. Ani denim není ve velmi parném období nic příjemného. Ačkoli se jedná o velmi oblíbený materiál, přes léto ho raději vyměníme za už zmíněný šambré.

Zdroj info: gentlemanwithinelle, wikipedia

Reklama