Princ Charles zvítězil v anketě o nejlépe oblékaného muže světa pořádané pánským časopisem Esquire. Jak píše dnes server France 24, dědic britského trůnu tak porazil i horkého favorita - amerického prezidenta Baracka Obamu.

"Na veřejnosti se ukazuje v dvouřadovém obleku, který mu perfektně padne. S obdivem můžeme říci, že princ udržuje svůj šatník v odpovídajícím stylu. Bylo nám řečeno, že má pokoj, který je vybavený jako krejčovský salon," napsal magazín.

Podle hodnocení časopisu si šedesátiletý Charles udržuje dokonalý styl už léta - obléká si zásadně obleky z dílny britské společnosti Gieves and Hawkes sídlící na Saville Row, ulici, která je považována za jedno z hlavních center módy pro muže.

Americký prezident Barack Obama v žebříčku nakonec obsadil 4. místo, na přední příčky se dostali také například švýcarský tenista Roger Federer (8. místo) a americký rapper Andre 3000 na 10. místě.

Do Británie míří i titul z opačného konce škály - jedním z nejhůře oblékaných mužů byl zvolen britský premiér Gordon Brown. Esquire ho zkritizoval hlavně za to, že se jednou v irácké poušti objevil v černých šněrovacích botách.