profimedia-0784215706.jpg
Foto: Profimedia

Třiačtyřicetiletá podnikatelka a návrhářka Akshata Murty se letos umístila na prvním místě žebříčku nejlépe oblékaných lidí podle magazínu Tatler. Vystřídala se tak na tomto pomyslném trůně s princeznou Kate, která žebříčku vévodila loni.

Redaktoři Tatleru díky jejímu dokonalému smyslu pro styl nazvali Akshatu First Lady Fabulous (Úžasná první dáma). Úspěšná podnikatelka a módní návrhářka je za své outfity neustále chválena, ačkoliv není v médiích tak často středem pozornosti jako třeba vévodkyně Kate a členky královské rodiny.

Přesto, že její outfity mohou někdy připomínat styl Jackie Kennedy, Akshata si příliš nepotrpí na klobouky a vrstvené perly z dávných dob. Naopak je zářným příkladem moderního diplomaticky dekadentního oblékání, kterým si vždycky získá pozornost.

FotocJet.jpg
Foto: Profimedia

Od té doby, co byl loni její manžel zvolen premiérem, setkala se Akshata s mnoha pozoruhodnými lidmi při zvláštních příležitostech a vždy perfektně oděná. Setkání G7 v Japonsku bylo jednou z událostí, které přitáhly pozornost módního průmyslu. Akshata na sobě totiž při příletu měla výraznou růžovou halenku a zelené kalhoty.

Během květnové korunovace krále Karla III. na sobě zase měla černý fascinátor se světle modrými vyšívanými šaty. Na přivítání první dámy USA Jill Biden si pak oblékla modrobílé šaty s mozaikovými vzory. Při méně formálních příležitostech si libuje v kombinaci kalhot s košilemi a halenkami a nemá problém si některé kousky obléknout vícekrát za sebou.

Akshata byla kromě nejlépe oblékané ženy také uvedena v Indexu sociální síly magazínu Tatler pro rok 2023, na jehož vrcholu se umístili král Karel III., královna Camilla a její manžel Rishi Sunak.

Akshata Murty je dcerou romanopiskyně a filantropky Sudhy Murty a N. R. Narayany Murthy, zakladatele firmy Infosys a indického miliardáře. Po absolvování Los Angeles Fashion Institute of Design and Merchandising založila Murty svou vlastní oděvní značku Akshata Designs.

blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Tattler, Wikipedia/Akshata Murty

Reklama