Horolezci i hobby turisté pozor! Podívala se důkladněji pod lupou na 15 000 kilometrů dlouhou síť turistických stezek Dolního Rakouska: pravá podoba přírody a života se nenajde ve velkoměstě, ale zcela jednoduše na venkově. Na těchto osmi turistických stezkách bude chuť na pěší chůzi vašim stálým průvodcem.

 © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Dříve si člověk zašněroval boty, nasadil batoh a vyrazil na výšlap. Dnes už se nechodí jenom na túru.  Chodí se s rodinou, s přáteli nebo se psem. Oblíbené jsou poutní cesty, trasy v horách, trekkingové výšlapy a túry ve spojení s kulturou, vodou, vínem nebo moštem a spoustou dalšího. Turistika se stala rozmanitou aktivitou. Co se ale nezměnilo dodnes, je, že Dolní Rakousko má pro každé turistické přání nachystanou tu správnou nabídku. Díky nesrovnatelné různorodosti krajiny se tady nacházejí všechny možné způsoby a možnosti turistiky, od romantických malých stezek podél potoků a říček až po dobrodružné ferraty, od zábavných tematických stezek pro rodiny s dětmi  po poutní cesty s intenzivním duchovním zážitkem.


Léto v horách a pěší túry
Stačí jen nechat klouzat pohled přes vrcholky hor a rychle se dostaví blažený pocit dovolené. Putovat od chaty k chatě, vyšplhat se na vrchol a kochat se výhledem na rozlehlé tradiční pastviny. Uniknout před horkem a na vrcholu se nadechnout svěžího vzduchu: jen hodinu autem od Vídně se prezentuje jih Dolního Rakouska jako horský turistický ráj. Okouzlující vrcholy a tradiční horské chaty, stinné turistické stezky a rozkvetlé pastviny vytvářejí ve Vídeňských Alpách a v Mostviertelu kulisu pro rozmanitou nabídku, jež sahá od putování od chaty k chatě až po túry za východu slunce na Schneebergu nebo v soutěsce Ötschergräben.

 ©Wiener Alpen/Robert Herbst

Speciální přání? Speciální túry!
Stezka světového dědictví Welterbesteig se těší velké oblibě také u příznivců vína a turistiky. Kdo by se rád toulal sklepními uličkami nebo vinohrady a zaslouženou pauzu si dopřál ve vinném šenku, tzv. „Heuriger“, najde své turistické štěstí také v jiných vinařských oblastech Dolního Rakouska. Vychutnat si můžete i  pěší túry s dětmi – pokud je zvolíte podle potřeb svých ratolestí! Prozkoumat skrytou pěšinku, postavit krmelec pro lesní zvěř, vyřádit se na lesním dětském hřišti: to je to, co děti milují. V Dolním Rakousku se o spoustu legrace postarají tematické stezky přátelské k rodinám, jako je například houpačková stezka (Schaukelweg) v Mönichkirchenu, dřevěná stezka (Holzweg) v Mendlingtalu nebo túry nejkrásnějšími soutěskami Dolního Rakouska - Ysperklamm, Hagenbach-Klamm a vodopády Myrafälle.
 

© Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Všechny informace k pěším túrám v Dolním Rakousku jsou uvedeny na: www.dolni-rakousko.info/pesi-turistika

Soutěž o ceny:

Máte chuť na turistickou dovolenou v Dolním Rakousku?

Pak navštivte naše webové stránky www.dolni-rakousko.info/soutez-turistika a vyhrajte některou z turistických

dovolených na  vinařské turistické stezce Welterbesteig Wachau nebo v mostviertelských Alpách.

 


 

Reklama