Bylo mi asi 12 let  a jako každý rok jsem jela na vodácký tábor spolu se svou kamarádkou Lenkou. Byly jsme nadšené, že se zase vidíme, a bylo jasné, že budeme stanovat společně. Přijely jsme na místo odkud se mělo vyplout a úkolem dne bylo postavit stanový tábor. Čekaly jsme, co se bude dít, procházely se po táboře a najednou jsme ho uviděly! V hromadě stanů mdlých barev zářil oranžový zázrak. Ten musí být náš, nejkrásnější stan po celé trase řeky!

Abychom si  přidělení tohoto úžasného módního doplňku pojistily, oběhly jsme všechny ostatní s tím, že si „zabíráme“ ten oranžový stan. Ostatní celkem nechápali (není se čemu divit, většina byli kluci a ti nemají pro něco takového pochopení) a souhlasili, ať si ho teda vezmeme. Při přidělování stanů, jsme vystartovaly okamžitě, když přišel na řadu ten náš a vítězně ho odnášely na vybraný plácek. Bylo jasné, že budeme po celou dobu tábora díky našemu krásnému stanu za hvězdy. (soutěž - 13. jak gejzír)

První šok  nastal, když jsme obsah, tedy samotný stan, vybalily. Nevím, co všechno se během jeho historie přihodilo, ale omráčil nás takový puch, že jsme určitě vypudily všechny komáry v okolí. Bylo to trochu zklamání, ale nenechaly jsme se odradit. Stan jsme postavily, vytáhly z batohů deo-spraye a voňavý lak na vlasy a celý stan vystříkaly. Nakonec se v něm dalo i bydlet a my se mohly kochat, jak náš úžasný příbytek září mezi fádními, naprosto nemožnými barvami.

Dny plynuly a doposud nádherné počasí se začalo trochu kazit. Dorazili jsme na další stanoviště, postavili tábor a to už se blížila pořádná bouřka. Začalo trochu pršet, tak jsme se schovali do stanů, až se to přežene. Bouřka se rozjela v plné kráse, já s Lenkou sedíme v našem úžasném stanu a najednou lilo jako z konve. Bohužel nejen venku, ale i v našem super stanu a to přesně v místech, kde se voňavý lak na vlasy dotkl látky. Nakonec jsme byly šťastné, když jsme se mohly schovat v sousedním stanu, který byl sice z módy, ale jeho obyvatelé nemuseli celý druhý den sušit všechny věci.

A dovedete si představit, jak se nám všichni smáli, když si vzpomněli, jak jsme o náš oranžový zázrak bojovaly. Nakonec jsme opravdu byly za hvězdy.

dalusa


Konečně zase veselý příspěvek pro zasmání v dnešním uplakaném dni :). Děkujeme!

Můj asi nejdramatičtejší zážitek se stanem vůbec nesouvisel s jeho vzhledem, ale s tím, že jsme se s kamarádkou proplížily po večerce do vojenského stanu, kde se skladovaly potraviny, s tím, že něco dobrého uloupíme. Což o to, loupež se povedla, ale než jsme se stihly zase odplížit, dokráčela před stan jedna docela přísná a nepříjemná vedoucí s jedním pohledným hostem tábora a usadili se přímo před vchodem. Situace zpočátku nebyla nikterak dramatická, užívaly jsme si nerušeného šmírování, ale po čase se nám začalo chtít na záchod. A ti dva se pořád neměli k odchodu. To už nám do smíchu nebylo, stan byl pevně přikolíkovaný, spodem se podlézt nedalo, leda že bychom se podhrbaly, ale to by se nám asi nepovedlo potichu. Když už jsme z čirého zoufalství uvažovaly o využití nějaké lahve nebo hrnce a přemítaly nad tím, jak asi postupují hrdinové námi tehdy milovaných indiánek v podobné situaci, všiml si nás onen host. Usilovnou gestikulací se nám povedlo ho přesvědčit, aby vedoucí odlákal a mohly jsme proklouznout. Do nedalekého křovíčka jsme vlítly téměř po hlavě a ta slast, že si konečně můžeme ulevit, byla nad věchny laskominky, které jsme stejně při úprku ve stanu zapomněly :)

Máte také nějaké veselé zážitky z táborů? Nebojte se nám napsat!

redakce@zena-in.cz

Reklama