Aktivní pejskaři dokáží se svými psíky ujít spousty kilometrů. Právě jim je určený projekt, který shromažďuje a představuje nejkrásnější místa v Česku vhodná k psím procházkám.
 
Soutěž o nejkrásnější procházku se psem má vítěze. Druhé kolo soutěže o nejkrásnější procházku se psem probíhalo od 1. května na webové stránce www.21nejprochazek.cz, kde mohli čtenáři hlasovat právě pro tu svou. Webová stránka obsahuje již více než 360 tipů na procházky a výlety po celé České republice.
 
Vítězkou druhého kola soutěže o nejkrásnější procházku se psem se stala Šárka Štruplová z Karlových Varů se svým křížencem Nikitou. Nominovala procházku „Rašeliniště u osady Jizerka“, která získala nejvíce hlasů, a vyhrála tak superprémiové krmivo na celý rok od společnosti Hill’s Pet Nutrition, která celý projekt zaštiťuje. Prvních 21 procházek s nejvyšším počtem hlasů dále získalo sportovní balíček a krmivo na jeden měsíc.

Nyní je již v plném běhu třetí kolo, které začalo 1. září a skončí 31. prosince 2008. Na výše uvedenou webovou stránku může každý vložit a tím pádem nominovat svou oblíbenou procházku se psem - vyplní jednoduchý formulář, doplní fotografie nebo tipy na zajímavá místa v okolí, doporučí restaurace vstřícné ke psům. Nominované procházky pak budou usilovat o hlasy dalších návštěvníků stránky. Každý tak může rozhodnout, která procházka se stane tou NEJ.

21 NEJ procházek inspiruje nejen majitele psů a zároveň objevuje hezká zákoutí Čech, Moravy a Slezska. To je důvod, proč se do projektu vložila také státní agentura CzechTourism. „Projekt podporuje pobyt v přírodě, zviditelňuje krásná místa z pohledu turistů. Zejména se však jedná o akci, která je pozitivní, zajímavá a v Česku zcela ojedinělá,“ řekl pro Ženu-in. cz Petr Kratochvíl, ředitel regionálního odboru agentury CzechTourism.

Máte svou oblíbenou procházku se psem?

Reklama