Bez-nazvu.jpg

První místo zcela jednoznačně obsadila fashion show Dolce&Gabbana. Oděvy inspirované řeckou mytologií modelky předváděly na Sicílii v oblasti zvané „Valley of the Temples“ tedy Údolí chrámů. Modelky osvícené zapadajícím sluncem kráčely na tklivou hudbu italského skladatele Ennia Morriconeho, jež vám může být povědomá z filmu Tenkrát na Západě.

Přehlídka podzim/zima 2019 byla sice připravená Karlem Lagerfeldem, ten se jejího konání však již nedožil. O to více byla dojemná. Modelky procházely zasněženou vesničkou ve francouzských Alpách, ale ve skutečnosti byly v Paříži. V zádech mrazilo nejen z dokonalých kulis, ale také z umělého věrohodného sněhu. Hudba byla doplněna o zvuky šumícího větru a divákům se tajil z magické kombinace dech.

Jako pohádka tisíce a jedné noci vypadala show Christian Dior, která se uskutečnila v Maroku. Módní návrhářka Maria Grazia Chiuri si přála, aby se přehlídka konala v jednom ze čtyř královských měst Maroka, v Marrákeši. Její přání se stalo rozkazem, a tak se v prostoru před palácem El Badi na vodní ploše rozsvítilo několik tisíc svíček a ohňů.

Reklama