Frances a Johnny, Hříšný tanec

Romantický film z roku 1987 se zapsal do srdcí mnoha lidí, a to jak svými ikonickými písněmi (hlavní singl „The Time of My Life“ získal dokonce cenu Grammy a Oscara), tak vztahem dvou hlavních postav, mezi kterými to v průběhu příběhu dokonale jiskří. Roli sedmnáctileté Frances neboli Baby si zde zahrála tehdy už sedmadvacetiletá Jennifer Grey a roli tanečního instruktora Johnnyho ztvárnil tehdejší idol všech žen Patrick Swayze. Jejich romantické vzplanutí na filmovém plátně bylo perfektně přesvědčivé, a to i přes to, že ve skutečném životě se tito dva herci příliš v lásce neměli.

dirty-dancing.jpg
Zdroj foto: Vestron Pictures

Rose a Jack, Titanic

Krátké, ale o to intenzivnější vzplanutí předvedli ve filmu podle skutečné události, kterou bylo ztroskotání Titanicu v roce 1912, také herci Kate Winslet a Leonardo DiCaprio. Film pochází z roku 1997 a získal rekordních 11 Oscarů. Na rozdíl od předchozí herecké dvojice jsou Kate a Leonardo ve skutečném životě velice dobrými přáteli, kteří se navzájem podporují. Kromě Titanicu si společně zahráli ještě v americko-britském dramatickém filmu z roku 2008 s názvem Nouzový východ, který taktéž stojí za vidění.

titanic.jpg
Zdroj foto: 1997 Paramount Pictures and Twentieth Century Fox

Noah a Allison, Zápisník jedné lásky

Kniha s názvem Zápisník jedné lásky od Nicholase Sparkse dala v roce 2004 vzniknout filmové adaptaci, kde se hlavních rolí zhostili Ryan Gosling a Rachel McAdams. Ti zde tvoří mladý pár, který se do sebe zamiluje během čtyřicátých let minulého století. Film získal několik ocenění a zároveň se nesmazatelně zapsal do srdcí mnoha diváků a divaček. Mezi oceněními pak dokonce vyniká to za „Nejlepší polibek“ mezi Noahem (Ryanem Goslingem) a Allison (Rachel McAdams), o kterém musíme říci, že bylo vyhráno skutečně po zásluze. Rachel a Ryan spolu po skončení tohoto filmu tři roky chodili a je tedy pravděpodobné, že vášeň mezi nimi nebyla pouze hraná.

zapisnik.jpg
Zdroj foto: Warner Bros.

Sandy a Danny, Pomáda

To, že protiklady se mohou přitahovat, nám dokázal také film/muzikál z roku 1978 s názvem Pomáda, kde jsou Sandy v podání Olivie Newton-John a Danny v podání Johna Travolty zamilovanými středoškoláky. Oba herci se díky svému hereckému, tanečnímu i pěveckému výkonu stali idoly své generace. Olivia Newton-John a John Travolta se spolu přátelili čtyři desítky let až do smrti Olivie, která zemřela v srpnu loňského roku. 

pomada.jpg
Zdroj foto: 1978 Paramount Pictures

Zdroj info: thethingsnickiswiftgoodhousekeeping, wikipedia, čsfd

Čtěte také: 

Reklama