5bd03aaad2e04obrazek.jpg

Voňavá svíčka, aromalampa či difuzér

Voňavý domov je nejen symbolem harmonie a čistoty, ale ovlivňuje i lidskou mysl. A tu je v podzimním období potřeba pozitivně stimulovat, jinak by se mohly objevit deprese a jiné chmury, což nechceme. Pokud pociťujete psychickou slabost, provoňte své hnízdečko o to intenzivněji, ale pozor, abyste to nepřehnala. To by se pak mohla dostavit nepříjemná nevolnost. Oceníte kombinaci vonné svíčky s aromalampou či difuzérem. Ideálně tak, aby byly v místnostech, kde trávíte nejvíce času. Do ložnice se hodí aromatická a léčivá rostlina levandule, v obýváku oceníte něžné tóny podzimu jako je jablko, skořice či vanilka. Pro nabuzení smyslů doporučujeme svěží tóny citrusových plodů.

kompo.jpg

Chlupaté textilie

Ať už sáhnete po dece či předložce, neprohloupíte. V chladných dnech oceníte jejich hebké pohlazení a navíc jsou líbivým dekoračním prvkem. Jak zakomponovat deku do domácnosti, jsme již psali, můžete si přečíst ZDE (klikni). I předložky jsou variabilní, nemusí být pouze na zemi. Své uplatnění najdou i na gauči, kdy je můžete položit přes okraj sedáku, na židli či křesle. Pro správnou podzimní a zimní výzdobu jsou tu polštáře s různou délkou chlupů. Vždy lépe vypadá, když jich budete mít na jednom místě více v různých provedeních.

5bd03a3ea4970obrazek.jpg

Vřesová výzdoba

Není typičtější podzimní rostliny, než je vřes. Hodí se nejen na zahradu, parádu udělá i v interiéru, kterému dodá to pravé podzimní kouzlo. Můžete jej koupit za pár korun v květináči a zakomponovat na poličku, nebo si snadno vyrobit něco originálnějšího. Skvěle vypadají vřesové věnce či větvičky obtočené kolem svícnu. Výroba takového věnce je snadná. Budete potřebovat polystyrénový či jiný kruh, který koupíte v každém hobbymarketu, tenký drátek a samozřejmě vřes. Jednotlivé větvičky obmotáváte kolem kruhu a fixujete drátkem.

5bd0394264533obrazek.jpg

Světelné řetězy

Dny se krátí rychlostí blesku, je tedy potřeba více svítit. Zapomeňte však na bílé nepříjemné osvětlení, které naše smysly nabuzuje a dráždí, zvolte příjemnější žluté světlo. Aby ho však nebylo až příliš, zakomponujte do svého domova oblíbené světelné řetězy. Při jejich zavěšování nemusíte dbát na estetiku. Čím ledabyleji budou viset, tím lépe. Na preciznost se v tomto roce nekouká, to alespoň radí přední designéři interiérů.

5bd03e2ad2ff5obrazek.jpgFoto: Shutterstock.com

Nenechte si ujít: