Po skončení školy jsem se rozhodla, že s přítelem strávím nějaký čas mimo naši republiku. Přítel si vybral Austrálii a já nadšeně souhlasila, odjížděli jsme v listopadu, kdy je v Austrálii nádherně, což jsem si taky dosyta užívala.

Měsíc utekl jako nic a byly tu Vánoce. Já, která celý život zbožňuju české zasněžené „Ladovské Vánoce“, jsem byla ze Santa Clausů, oblečených do trenýrek a surfujících po plážích, nešťastná. My jsme s přítelem bydleli v plážovém domku asi 10 metrů od hadiny moře, a to v oblasti, kde jsou teploty i v zimě okolo 25 stupňů a sníh tu viděli možná tak v televizi. Přítel zřejmě můj splín a zároveň nevyslovené přání odtušil, protože přesně 24. 12. večer, kdy jsem v kuchyni připravovala ovocný salát a těžce vzpomínala na skvělé české cukroví mojí mámy, mi převázal oči šátkem, vyvedl ven před náš bungalov a s přáním krásných Vánoc šátek sundal.

Nemohla jsem věřit vlastním očím. Přímo na pláži, pár metrů od našeho bungalovu, se skvěla hromada sněhu, dodnes nechápu, kde ho ten můj blázen sehnal, a té hromadě sněhu kraloval pravý český sněhulák, s mrkví místo nosu. Byla jsem tak překvapená, že jsem se nezmohla na slovo a jen jsem brečela.

To byl nejkrásnější dárek, jaký jsem kdy dostala. S přítelem už bohužel nejsme spolu a já zase žiju v Čechách, ale doma mám schované kamínky z australské pláže, které, i když zdobily sněhuláka, mě vždycky zahřejí u srdce.
Co tedy z tohohle příběhu plyne? Že máte v létě stavět sněhuláky a v zimě vyrábět mořskou pláž v obýváku? Ne, nezáleží totiž na penězích a na co největším efektu, ani na tom, jestli máte po ruce plno otevřených obchodů, stačí jen láska a naslouchat dobře druhým, tak poznáte, který dárek skutečně tomu druhému udělá radost, a někdy k tomu stačí jen slova.

Zdraví Fierte


Vyhrát mohou pouze registrované uživatelky!!!
Za každý příběh, který nám pošlete a my jej na stránkách Žena-in.cz uveřejníme, získáváte jeden los do soutěže o kosmetický balík a - teď pozor - minimálně 300 bodů (možná i víc, to záleží na našem rozpoložení) do Velké vánoční soutěže.

Příběh, který se nejvíce zalíbí redakci, bude oceněn hlavní cenou: cyklistickým kolem Author!

Své soutěžní vánoční příběhy posílejte do 15. prosince na adresu: redakce@zena-in.cz s heslem Vánoční příběh do soutěže. Kompletní pravidla a obrázek hlavní výhry najdete ZDE (klikni).

Reklama