Zní to jako sen? Splnit vám ho mohou australské pláže, vybrali jsme ty nejkrásnější, které můžete v Austrálii najít.

Pro ty, kteří chtějí být v centru dění
5d10922b7e1f2obrazek.png

Rádi si užijete den na pláži, ale chcete být na dovolené v Austrálii v centru dění a užívat si všech výhod, které nabízí velkoměsto? Slavná Bondi Beach je právě pro vás. Vzdušnou čarou je pláž s proslulým bazénem s mořskou vodou jenom 10 kilometrů od centra metropole a je perfektní volbou pro chvíle, kdy chcete dobít energii na večerní prozkoumání vyhlášených místních podniků.
Dlouhou chvíli si můžete zkrátit pozorováním surfařů, kteří si celoročně užívají zdejší vlny, nebo se k nim rovnou přidejte. Není problém půjčit si prkno nebo zaplatit výuku se zkušeným lektorem a přivézt si z dovolené nejen krásné opálení, ale i novou dovednost. Vybrat si můžete i “suchozemskou” aktivitu, projděte si Bondi to Coogee Coastal Walk, pobřežní stezku, která spojuje několik pláží v okolí Sydney. Ať už se vydáte po celé její délce, nebo si vyberete některou její část, provede vás neustále se měnícími výhledy na oceán.

Pro ty největší romantiky
5d1091c557801obrazek.png

Whitehaven Beach je splněným snem každého romantika, který touží po pozorování západu slunce, ke kterému zní jenom vlny omývající bílý písek pláže. Azurová, průzračná voda, naprostý klid, nekonečný horizont a výhledy jako z dokonalého obrazu obměkčí ale i zatvrzelé realisty.  Na unikátnosti jí dodává i fakt, že na ni jednoduše nedojdete ani nedojedete. Ti, kdo chtějí tuto přírodní památku UNESCO spatřit na vlastní oči, se sem musí vydat na lodi. Whitehaven je součástí souostroví Whitsunday Islands, 74 ostrovů, z nichž každý je jinou verzí ráje. Petr z cestovní kanceláře Go2, který v v Austrálii tráví velkou část roku, doporučuje z bohaté nabídky společností, které nabízí cestu na ostrovy, využít Whitsundays Sailing Adventure. Za každý australský dolar utracený za dvou nebo třídenní plavbu na moderním katamaránu napočítáte jeden dechberoucí pohled na okolní přírodu.
TIP: Vydejte se na jeden ze zájezdů do Austrálie. Čeká na vás program plný zážitků a český místní průvodce. Zájezd Austrálie pro každého na 17 dní pořídíte od 98 900 Kč.

Pro ty, kteří si užijí aktivní dovolenou
5d1091da53123obrazek.png

Někdo si pro romantickou dovolenou dojede na Whitehaven Beach, pro vás to ale může znamenat batoh na zádech a trek fascinující přírodou. Vydejte se do Tasmánie na tříhodinový trek divočinou, která je právem zařazena do světového dědictví UNESCO a skrývá opravdový poklad. Wineglass Bay, záliv ve tvaru sklenice na víno, není kvůli poměrně studené vodě ideálním místem ke koupání, ale vezme vám dech. Třešničkou na dortu může být už snad jenom pozorování velryb na jedné z lodí, které z této oblasti vyplouvají.

Pro ty, kteří mají rádi ojedinělá místa
5d1092111db58obrazek.png
Austrálie drží, co se pláží týče, dokonce i Guinnesův rekord. Jižně od Sydney se nachází Hyams Beach, oficiálně nejbělejší pláž na světě. Zkušeným řidičům určitě nic nebrání půjčit si auto a vyrazit na dvouhodinovou jízdu za tímto rekordmanem. Zátoka Jervis Bay je lokalitou, kam jezdí odpočívat především místní. Užijete si tu nádherný kousek Austrálie. Společnost vám v okolí stylových penzionů a hotelů budou dělat jenom koaly, cestou na snídani se můžete pozdravit s klokany a odpoledne vyrazit na moře pozorovat představení delfíních kolonií. Zní to jako sen? Splňte si ho, zkušení průvodci vám rádi pomohou.

Pro ty, kteří se nebojí divočiny
5d1091f1d55beobrazek.png

Rádi na cestách vyhledáváte nevšední místa a zážitky? I pro vás si Austrálie schovává krásnou pláž. Shell Beach na západním pobřeží se řadí mezi světové unikáty. Co z dálky může vypadat jako bílý písek, jsou totiž ve skutečnosti drobné mušličky navrstvené v obrovském množství na sobě a místní obyvatelé hmotu, kterou mušle vytváří, používají dokonce i při stavbě domů. Na cestu sem si sbalte dostatek vody, jídla i odhodlání. Od Perthu je Shell Beach vzdálená víc než osm hodin jízdy a tak je zážitkem pro opravdové dobrodruhy a sběratele zajímavostí.
blobid0.png

Která pláž zapadá do vaší představy o dokonalé dovolené? Ať už sníte o romantice na opuštěném ostrově, ojedinělých zážitcích nebo rušném velkoměstě, Austrálie vám nabídne nepřeberně možností, vyberte si, která dovolená je ta pravá pro vás.

Reklama