Podle dvou profesorů aplikované matematiky je středa nejhorším dnem v týdnu. Jak v neděli napsal britský deník Telegraph, zjistili to na základě analýzy příspěvků na blozích a internetových službách jako je Twitter.

Christopher Danforth a Peter Dodds z univerzity ve Vermontu analyzovali 2,4 milionu slov na různých místech internetu s tím, že každé z nich ohodnotili na stupnici od jedné do devíti podle toho, za jak pozitivní je lze považovat, takže výrazy jako „zábava“, „šťastný“ nebo „radost“ dostaly devět bodů a „zrada“, „smutek“ a „nenávist“ bod jeden.

Nejlépe z výzkumu vyšly podle očekávání víkendové dny. Co však může být překvapivé, druhým nejšťastnějším dnem se v tomto výzkumu stalo pondělí. Profesoři tvrdí, že je to proto, že lidé často vzpomínali na víkend.

Podle profesorů je tento způsob výzkumu daleko přesnější než dosavadní metody, a to vzhledem k velikému počtu uživatelů na internetových sítích typu Twitter.

„Myslí si, že komunikují se svými přáteli, ale jelikož jsou blogy veřejné, jednoduše se jim díváme přes rameno,“ říká Danforth.

„O co se tu snažíme, je změřit kolektivní spokojenost na velké škále. Je to něco jako měření venkovní teploty,“ dodává.

Redakce dodává: Nehorší den v týdnu jen KZP - kurňa, zase pondělí.

Čtěte také...

Nejvíc se lidé zabíjejí v pondělí

Který den v týdnu je podle vás nejhorší?

Reklama