64f064e5a356cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Marta (28)

Tuto legendární větu mi poslal jeden z mých dřívějších ex partnerů. Od té doby jsem si naštěstí vybírala muže vyspělejší anebo alespoň důmyslnější, co se týče rozchodů. S klukem (bylo nám tehdy něco málo přes dvacet), kterému můžeme říkat třeba Honza, jsem chodila přibližně rok. Pamatuji si, že ke konci našeho vztahu odjel studovat na půl roku do zahraničí a když se na Vánoce vrátil napsal mi prostou SMS, která zněla přibližně takto. „Marto, promiň, nejsem na vztah připravený. Jsem mladý a chci si užívat, snad to pochopíš.“ Po pár týdnech jsem zjistila, že si tam něco začal se studentkou ze Španělska. Mimochodem, je s ní dodnes.

Markéta (40)

Nevím, jestli se jedná o klišé, ale rozhodně se jedná o nejhorší rozchod, který jsem zažila. Od známých jsem se pak ale dozvěděla, že buď jim, nebo jejich kamarádkám se stalo něco podobného, a tak to za klišé možná můžeme považovat. Bylo to před osmi lety, měla jsem stálého partnera, se kterým jsem si už malovala budoucnost. K žádosti o ruku se sice neměl, ale o dítěti už padlo nějaké to slovo. Jednoho dne se sbalil, že jede s kamarády na ryby, rozloučil se se mnou a už se nevrátil. Od sestřenice jsem se dozvěděla, že se nastěhoval ke kamarádovi, u kterého dočasně pobýval. Volala jsem mu, psala, ale už se mi prostě neozval. Bylo hrozné nevědět, co jsem udělala špatně, ale po čase to přešlo a teď už mám dvě děti a skvělého muže.

Dominika (31)

Nad tímhle rozchodovým klišé jsem se s kamarádkami bavila ještě dlouho. Není to tak dávno. Bylo to loni, byla jsem tehdy povýšená v práci a všechno se mi dařilo. Můj ex tak dobrou práci neměl a myslím, že ho to dost žralo, že mi prostě záviděl, že toho v životě nedokázal tolik, co já. Nicméně asi dva měsíce po mém povýšení mě pozval na večeři (já husa si ještě myslela, že se mnou chce oslavit tu velkou věc) a tam mi řekl, že mu přijde, že pro mě není dost dobrý. Radši jsem ho zastavila. Věděla jsem, co bude následovat a rovnou mu řekla, že si mohl vybrat něco míň ohraného, než větu „Nejsem pro tebe dost dobrý,“ že to snad vyčetl z nějaké příručky pro ubožáky. Rozešli jsme se ještě ten večer a jsem za to ráda.

Vašek (33)

Moje bývalá přítelkyně se jednoho dne u večeře rozhodla vyčíst mi všechny moje chyby. Řekla, že jí vadí, že po sobě neuklízím, že nedokážu hrneček po vypití ani odnést do dřezu. Byly to v podstatě maličkosti, ale pochopil bych, kdyby mi řekla, že kvůli nim se mnou dál nedokáže být. Po jejím seznamu mých nedostatků ale přišla věta, kterou jsem fakt nečekal, a to „Hele, není to tebou, ale mnou.“ Podle mě prostě jen nevěděla, jak z těch chyb přejít na tu fázi, která spěje k rozchodu, a tak se to rozhodla řešit takhle. Nezazlívám jí to, jen mi to přijde úsměvné.  

Zdroj info: Respondenti Marta, Markéta, Dominika a Vašek 

Čtěte také: 

Reklama