Jak se říká - alkohol je jed, ale bez alkoholu to je otrava! Co se týče Silvestru, tak tohle rčení platí více než kdy jindy. Jsme přece ženy a neponížíme tak, abychom se nechaly vyprovokovat muži k tomu, abychom se chovaly jako muži se vším všudy! Muži také s oblibou říkají, že nejhorší pohled je na opilou ženu, a ještě horší na ženu s „opicí". Jak na to vyzrát?

1) Ženy nepijí na prázdný žaludek!
Každá správná žena se před večírkem trošku nají (dieta v tomto případě musí jít stranou). Ono to potom pomaleji leze" do hlavy a žena dříve pozná, kdy už je lepší pití alkoholu jen předstírat. Také není od věci alkohol trošku prokládat jídlem, nebo nealkoholickými nápoji. Ale pozor! Zde hrozí situace, že žena nebude opilá, ale strašně přejedená (co je potom lepší?) a bublinky v limonádách taky dokážou nepříjemně překvapit! Takže všeho s mírou!

2) Nejdříve víno, pak pivo!
Už naše babičky říkaly »víno na pivo se pít smí, ale pivo na víno ne«. Ale to byly tak trochu mystifikované, protože správně je to přesně naopak! Skoro každá žena si dává pozor na množství vypitého alkoholu, protože my ženy pijeme v pravidelných intervalech, tzn. jedna sklenička za hodinu. Ale víno je až dvakrát silnější než pivo! Takže víno na pivo je tzv. tutovka, ale pivo na víno tolik neublíží, zpomalí přísun alkoholu!

3) Nemíchejte různé druhy alkoholu!
Nic proti nám ženám, ale atletický víceboj je většinou jen pro muže a stejná situace platí i ve víceboji v alkoholu (pivo, kafe s malým rumem a velká zelená nebo také rum, griotka a vodka). Takže pozor na to!

4) Vynechte sycené minerálky!
Bublinky jsou prostě bublinky - oxid uhličitý dokáže pořádně pozlobit, protože nám dopřává větší přísun alkoholu do krve, než je nezbytně nutné! Takže sice bublinky lépe likvidují těžký dech po vínu, ale potom hrozí, že zlikviduje nejen ten těžký dech, ale celý organismus!

Takže všem ženám nejen na Silvestra přeji - pijte zodpovědně a nezapomeňte, že jste ženy!


Milá ženo-in,
děkujeme za užitečné rady, které se jistě hodí i jindy než na Silvestra.
Ale stejně mě překvapilo, že se může pivo na víno.
Jo a ještě si pamatuji na pořekadlo Kráva sládka unese", to znamená, že se může pivo na mléko... brrrr, kdo by to pokoušel

Reklama