A máme tu další názor na mytí oken. Podle čtenářky vladka321 je nejhorší psychická příprava na mytí oken, člověk se k tomu musí prostě „dokopat“.

No, je pravda, že když už se k tomu odhodlám, taky to dodělám a není to nic strašného. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá vladka321, a přeju krásný den.


Mytí oken nepovažuji za nic příjemného. Přitom okna myji každý měsíc. Musím - syn je alergik! Především tedy myji okno v jeho pokoji a v pokojích společenských. Tedy kuchyň, obývací pokoj, předsíň, toaleta a koupelna. Jednou za tři měsíce myji i okna ostatní - tedy u děvčat v pokoji, na půdě a v zadní koupelně. Dohromady máme oken 17 (ale nebojte, čtyři z toho jsou malá, ovšem dvoje zase velká dvoukřídlá tzv. balkónová).

Okna myji většinou sama. Někdy mi ale pomůžou děti, nebo manžel alespoň sundá a pověsí záclony a letos díky mé nehodě se žebříkem pomůže možná i s mytím. Jsem na to se zlomeným ukazovákem celkem zvědavá. Hlavně na to velikonoční zdobení!

Okna vždy pečlivě omyji od prachu většinou jarovou vodou s octem, setřu stěrkou a přeleštím savým hadříkem (nejraději „jelenicí“) za pomoci pěny, či spreje na okna. Nakonec vždy savým papírem (papírovým ručníkem) seberu vlhkost ze stran a rohů oken a je hotovo. Není to nic náročného, jen se prostě k této činnosti musí člověk „dokopat“ a potom to již jde celkem samo. Pro mne je vždy nejhorší ta psychická příprava. O to lepší je výsledek!!!

vladka321

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Reklama