Jako první nám k dnešnímu tématu napsala čtenářka jarpejska. A souhlasím s ní, neumím si představit nic horšího...

To je smutné vyprávění, milá jarpejsko. Moc vám děkuju a přeju, ať už vaši rodinu nic podobného nepotká.


Milá redakce, myslím, že ve světě a kolem nás je katastrof ažaž. A to proto, že každý z nás považuje za katastrofu něco jiného. Pro děti je katastrofa, když nedostanou vysněný dárek nebo špatná známka ve škole, pro puberťáka neopětovaná láska, rozchod nebo neúspěch u maturity. Zejména pro rodiče, kteří jsou velmi ctižádostivý může být katastrofou, když jejich dítě nevezmou na vysokou školu nebo jim např. otěhotní dcera nebo jim jejich ratolest přivede partnera, který se jim nezamlouvá... ale toto nejsou katastrofy.

Katastrofa je válka, kdy umírají nevinní lidé, děti, které nemají rodiče, hladomor, nevyléčitelné nemoci, lidé, kteří jsou opuštění a nemocní. A největší katastrofou pro mne je a naše rodina to zažila, když rodiče pohřbívají své dítě. Jste zoufalí, bezmocní a nevíte, co dělat. Ano, přežít své dítě je katastrofa, a taky je katastrofa, když vám onemocní dítě a nemůžete mu nijak pomoct.

Bráchovi (na fotce) bylo 16, když se zabil při autonehodě.

jar

Byl mladý, sympatický, hodný, dobře se učil, doma pomáhal a byl velmi oblíbený, takže proč se to stalo a proč zrovna on? Moje mamka se dodnes nevzpamatovala a nevím, zda k tomu někdy dojde. Nejvíce jsme si pomohli sami, a přátelé. Otec si to prožíval sám ale mít někoho na vypovídáni se je fajn. Takže mně pomohla společnost kamarádů.

Momentálně pro mě je teď velkou katastrofou, když se objeví nějaká nevyléčitelné nemoc, hrozba války, atomové zbraně a to, jak někteří jedinci zachází s přírodou...

Za největší katastrofu považuji 2. světovou válku, v tom budu stručná.

jarpejska

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne zní: Jakou katastrofu jste v životě zažila?

  • Zažila jste ve svém životě nějakou tragédii, katastrofu nebo nezdar?
  • Nebo máte nějakou příhodu ze svého okolí?
  • Jak takové věci prožíváte? Samy, nebo uvítáte pomoc blízkých či přátel?
  • Jaká byla podle vás největší katastrofa v dějinách lidstva?

Napište mi také! Budu se těšit, že mi o sobě opět něco prozradíte. Na jednu z vás čeká krásný dárek, dvě čokolády ve tvaru srdce Milka Pralinés, abyste si při tomto smutném tématu alespoň osladily život.

Pište na známou adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je KATASTROFA. Moc děkuju a těším se na vaše příspěvky.

coko

Reklama