Milá redakce,
mám dvě malé děti a irského setra, takže doma je binec každý den. Můj nejlepší dárek, který jsem kdy dostala, byla myčka na nádobí. Dostala jsem ji za porod prvního syna, za druhého jsem dostala nový záchod, žádné brilianty. Ale myčka je super vynález. Dáte do ní hnusné, mastné nádobí a vyndáte voňavé, horké a lesklé. No paráda. To samé pračka. Ráda prádlo věším, hlavě na sluníčku, na chalupě.To je pro mě požitek. Horší je to s žehlením, luxováním, utíráním prachu. To nesnáším. Taky nerada lezu po zemi a vytírám podlahu od chlupů našeho psa. Luxování je největší problém u dětí v pokoji, většinou tam vždycky šlápnu na nějakou ostrou hračku z Lega a nadávám, pokaždé vyluxuju nějakou věcičku a musím jí lovit z vysavače. Manžel mi nepatrně pomáhá, ale většinou jen rovná věci na stolech, do větších zásahů se nepouští. Horší jsou velké úklidy, snažím se je eliminovat. No a nejhorší práce je každodenní mytí počuraného záchodu od mých synů. Každý den jim nadávám a prosím je, aby si přidržovali pindíky, ale zatím je to marné. Zlaté holčičky.
Tak se mějte!
Marie
Milá Marie,
co záchodové prkénko, kluci se to jednou naučí, ale psí chlupy jsou opravdu děs. Máme sheltii a ta snad líná celý rok. A ne a ne se to odnaučit :-)
Nový komentář
Komentáře
Tak jsem se koukla na www.zadnyvodnikamen.cz a zjitila jsem tvrdou vodu
Já používám Domestos a nemohu si ho vynachválit..Asi máš tvrdou vodu, proto se ti tam usazuje bordel..Koukni se na www.zadnyvodnikamen.cz
Ja uz nevim jak dal, porad se mi v toalete usazuje bordylek..nevite , jak na to?
Fuj, záchod za porod! Nebo myčka! Copak to je dárek? To jsou snad věci denní potřeby pro celou rodinu, ne?
Já jsem za porod prcka dostala od manžela zlato a nic špatného na tom nevidím, akorád to, že si mě váží. Mimochodem, nechápu,jak nkdo může odsuzovat myčku.Ušetří spoustu času, o vodě nemluvně.
myčku mám a je to super. Synka taky a čůrání mimo mísu znám taky. Prkýnko zvedá ale automaticky.
cmelda: jako že většina otěhotní a porodí jen proto, aby dostala zlatej řetízek jo ?
Žížala: ja se ptala spis z toho duvodu, ze kolem sebe casto slycham reci zenskych, co si vybraly za porod a jaktoze ta dostala jen tohle , dyt si mohla rict o vic ... vis jakoze mi to prijde, ze se k tomu spousta lidi stavi jako k nejake zasluzne cinnosti.. .ze to delaji jen pro zasluhy
pritom pokud mi
nosi darky i bez duvodu, tak chapu, ze po porodu taky nakou kytku mozna obdrzim, ale spis ten trend mi prijde ujetej
cmelda: a proč bys měla dostávat dárek za to že je tvoje jméno v kalendáři, proč bys měla dostávat dárek v den kdy ses narodila a - proč bys vůbec měla dostávat nějaký dárky ?
...btw: Co třeba proto, že si tě chlap váží za to čím jsi během porödu musela projít, he ?
Jsou věci, bez kterých bych už žít nedokázala. Kyslík, voda, myčka nádobí...
Marie: Zkus motivaci. Namoč jim do toho čumáčky
Ne, počkat, to se dělá se štěňaty.
Prostě chtěj, aby to po sobě uklidili, budou se víc snažit.
átéčko: Chapi chčijou (co, lepší výraz mě nenapadá) prostě všude. Nejde s tím nic udělat a nijak jim to nevysvětlíš
tak to ignoruju.
Všechny moje kamarádky dostaly za každé dítě nějaké zlato, prstýnek nebo náušnice, bývala to tradice. Mého bývalého to nenapadlo, tak jsem si koupila zlatý řetízek sama. Myčku bych nechtěla dostat, nesnáším když se jako dárek dávají věci do domácnosti. Dárek by mě být jen pro mě, ne pro potřebu všech. A k těm záchodům, ve Skandinávii prý donutily skoro všechny ženy chlapy, aby čůrali vsedě, prý kvůli věčně zvednutému prkénku.
za porod dítěte myčku, no to snad néééééééééé???
proc bych mela za to, ze porodim dite, dostavat darek?? nechapu.
Dante: A diamant je diamant!
Ne, vážně, o tom se nemá smysl hádat, každý to vidí jinak
sanvean: Mně diamanty moc neberou, protože můžeš nosit sklo a tvrdit, že je to diamant a nikdo nic nepozná. Kdybych měla diamantový náušnice, těžko si někdo řekne "ty vole, ona má v uších diamanty". Spíš si každej řekne, že je to bižuterie. Myčka je myčka.
Měla jsem doma 3 děti a anglického setra. Myčku jsem si prosadila, než se nejmladší, syn, narodil. Za těch 9 let je to ušetřených spoustu hodin života. Taky jsem se pokoušela synka nutit, aby si při čůrání sedal. Je malý, ale občas, když jde čůrat, mu pindík stojí. Ve stoje se pak někdy trefí na poklop, na zem, ale v sedě na zeď a na dveře. Nijak výhodné mi to nepřijde.Představa stírat po setrovi mopem je velmi směšná. Po druhém vytírání bych musela mop, coby chlupatou kouli vyhodit.
Dante Alighieri: sanvean: protože myčku mám tak bych už taky radši brala ten diamant,ale jinak kdybych jí neměla tak bych tu myčku brala.
Dante: no když už bych si tedy měla vybrat...tak ten diamant