Své zážitky ze zimních cest nám poslala čtenářka enka1. Jezdit v zimě po okreskách je opravdu zážitek...

Čtenářka enka1 vozila každé ráno autem své kolegyně. Moc děkuju za příspěvek a přeju další jízdy bez nehod.


„Jen moc nebrzdi,“ říkávala jsem si vždy s počátkem zimy skoro 15 let, ve kterých jsem dělala řidiče kolegyním do školy ve vísce vzdálené asi 20 km od okresního města. Kilometrů nic moc, ale terén záživný - po okreskách, hrázích mezi rybníky, úsecích až s padesátimetrovým převýšením....

Nejvíc rozmrzelá jsem bývala v ránech, kdy se kolegyně probouzely a já už ometala auto od sněhové nadílky a škrabala skla.

Jedna z nejhorších cest byla po ledu. Všichni asi znáte - prší a přitom mrzne (to dodnes nechápu). Na autě pěticentimetrová vrstva ledu, na ulicích i cestách taky. Přemýšlela jsem jestli vůbec vyjet, pocit zodpovědnosti mě přemluvil. Doklouzala jsem na srazové místo o dost později, stejně zodpovědné kolegyně se zahřívaly podupováním, nastalo další rozhodování, ale vyjely jsme. Cesta, která normálně trvala 20 minut se protáhla na hodinu, víc než dvojka nešla zařadit a šnek byl tehdy proti nám Carl Lewis.

Když jsme dorazily do školy, bylo v tělocvičně pár dětí z jednoho dorazivšího autobusu, které hlídal školník. Ten nám prozradil: „Volal pan ředitel, že se z města nedá dojet,“ a škodolibě šel volat zpět, „holky přijely“. Pan ředitel se nenechal zahanbit a za hodinku byl ve škole taky ;-). Ale kolena se mi třesou ještě dnes, když si na tu jízdu vzpomenu - měla jsem letní gumy.

Na té samé cestě jsme zažily další „pěknou“ chvilku. O asi dvoukilometrový úsek vedly dvě obce spor. Čí je, a tak se o něj po určitou dobu nikdo nestaral. Žádné patníky, z obou stran holá pole a sněhová vánice - nešlo rozeznat silnici, tak kolegyně prošlapávaly cestu, abychom nesjely do škarpy, taky zážitek.

enka1

A jak jste na tom vy, milé čtenářky?

Dnešní téma je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml) a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte dnes, 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj

Reklama