Ačkoli čtenářka Hana58 vlastní řidičák již 34 let, couvání jí dělá stále problém. Když se v autoškole couvat učila, trošku školní vůz pomačkala...

Umíte autem couvat? Právě tahle dovednost dělá problémy čtenářce Haně58. Více už vám prozradí sama...


Dobrý den.
Tak jsem si uvědomila, jak to letí. Řidičák jsem dělala před 34 lety. Vlastně jsem ho dostala k maturitě. Rodiče zrovna stavěli dům a neměli moc peněz. Přesto mi maminka chtěla něco dát, tak jsem ji poprosila, jestli by mi nezaplatili řidičský kurz. Moc se ji to nezamlouvalo. Raději by mi dala nějaký šperk, abych prý měla památku. Řekla jsem ji, že řidičák bude památka na celý život, tak nakonec souhlasila. Hned jsem se přihlásila, takže se mi první hodina shodovala s termínem ústní maturity 13. června. Ještěže třináctka je moje šťastné číslo. Maturitu jsem zvládla, a tak mi nic nebránilo vrhnout se na další učení. Trochu řídit mě naučil tatínek, ale jenom dopředu a rovně. Proto pro mě první hodina nebyl ani takový horor. Horší to bylo, když jsme vyjeli na silnici. Na dotaz instruktora, jestli vím, co jsem udělala za chybu, jsem odpověděla : „Nic, krásně jsem projela křižovatku z vedlejší silnice na hlavní.“ Odpověď: „Moc krásně, že jste si ani nevšimla stopky.“ No, nevšimla. Měla jsem dost práce sledovat, jestli něco nejede. Po několika jízdách jsme začali s couváním. Štěstí, že ta auta byla pojištěná. Poprvé to odnesl bok auta o vrata garáže a podruhé skoro sloup veřejného osvětlení. Instruktor stačil zabrzdit. I přes tyto malé nehody, jsem nakonec řidičák udělala napoprvé těsně před vánocemi. Tak jsem vlastně měla dárek k maturitě a zároveň k vánocům. Autem jezdím skoro každý den. Couvat do malého prostoru stále neumím, tak raději všude jedu po předu a potom vycouvám. To zvládnu. Pár plechů už to občas odneslo, i když to pokaždé nebyla moje chyba.
Hana58

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. mezi 16.00 a 17.00 se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil krásným dárkem - srdíčkovými bonboniérami I Love Milka.

milkamilka

Reklama