image.png

Ceny si zúčastnění vyzvedávali v zábavných kostýmech. Na děkovnou řeč měli vždy minutu a pokud tento čas překročili, přišla na pódium dívka s transparentem „Už dost, nudím se“. Jaké studie letos uspěly? Češi mezi nimi naštěstí nebyli.

Tužka v puse rovná se lepší nálada?

Fritz Strack v roce 1988 publikoval výzkum, v němž odhalil, že když si člověk dává tužku do úst, usmívá se u toho, a to mu zlepšuje náladu. Na tento svůj objev výzkumník navázal o osmnáct let později. A prokázal, že to tak není.

Liší se teplota levého a pravého varlete?

Předmětem zkoumání se stali také francouzští pošťáci. U nich se měřila teplota jejich varlat. Prokázalo se, že teplota se může lišit.

Pizza jako ochrana před nemocí?

Profesor Silvan Galluse se dlouhodobě zabývá pizzou a jejími možnými pozitivními vlivy na zdraví. Jeho zjištění jsou podle něj ovšem relevantní jen v italském prostředí.

Proč jsou výkaly hranaté?

S nadsázkou by se dalo říct, že australští biologové mají h… co na práci. A byla by to pravda. Zabývali se totiž zkoumáním atypických výkalů vačnatců jménem vombati. Ti tvoří výkaly ve tvaru krychlí.

Kolik slin vytvoří pětileté dítě?

Z neznámého důvodu zajímalo v loňském roce vědce také to, jaký vliv mají různé druhy potravin na produkci slin u pětiletých dětí.

Jak přebalit dítě bez námahy?

Unavené matky radujte se. Americký konstruktér sestrojil jedinečný vynález, který si nechal patentovat. Jde o stroj na přebalování dětí. Všichni doufáme, že se bude dát brzy koupit i v České republice.

Foto: Shutterstock
 

Reklama