Kdy jindy než v květnu je hezčí si připomínat ženskou krásu? Ženy si zcela jistě zaslouží den, který by oslavoval jejich skutečnou krásu! Proto se značka Dove rozhodla vyhlásit Den Skutečné Krásy, který se slavil 24. května 2007. Na něj navazuje putovní výstava figurín, představujících přirozenou ženskou krásu.

Putovní výstava
Od čtvrtka 24. května 2007 je ve vybraných obchodních centrech v České republice i na Slovensku k vidění ojedinělá výstava figurín reprezentujících skutečnou a zajímavou ženu, která je krásná a přirozená přesto, že nemá „dokonalé míry“. Myšlenka akce tkví v tom ukázat ženám i dívkám, že mít styl a šmrnc není jen záležitostí pro ženy s velikostí 34-36, jak nám často diktují současné módní trendy. Mnoho mladých lidí, především dívek, stále hledá srovnání se ženami z titulních stran módních časopisů. Ve snaze přiblížit se svým idolům pak často hazardují se svým zdravím. Je důležité poukázat na fakt, že krása patří ke každé ženě, konfekční velikosti i věku. Dove mise, která je za touto kampaní, je velmi jednoduchá – „Chceme, aby se každá žena cítila každým dnem krásnější a šťastnější. Žena by se měla cítit šťastnou a krásnou každý den, ale v dnešní době se to jeví být docela obtížné, protože produktem komerčního světa je hlavně krása modelek a jejich takzvaná dokonalost,“ říká Brand Managerka Dove Lenka Jůzová.

Žena-in byla při tom!
Do oblékání figurín se zapojily redakce předních českých lifestylových časopisů, které dostaly jedinečnou příležitost si svou figurínu odkoupit, a přispět tak na Veřejnou sbírku Dove 5P - Podpora Prevence Poruch Příjmů Potravy. Výtěžek z prodeje a také prostředky získané díky dárcovským SMS budou rozdělovány formou grantů do různých ústavů a nemocnic podle konkrétních potřeb, případně i jednotlivcům na doporučení lékařů nebo psychologů. Vše bude probíhat pod záštitou spolupracující nadace VIA v ČR. Figuríny ve skutečně ženských velikostech se rozhodli obléci také někteří čeští návrháři, například i Liběna Rochová. Účastnila se samozřejmě také Žena-in a její figurína byla vyhlášena jako jedna z nejhezčích!

Pošlete DMS!
Návštěvníci obchodních center, ve kterých výstava proběhne, stejně jako všichni ostatní, které projekt zaujal, mají možnost přispívat formou dárcovských SMS s textem „JSEMKRASNA“. Cena dárcovské sms je 30 Kč, přičemž na veřejnou sbírku bude přispěno 27 Kč. Telefonní číslo 87777, na které je možné DMS odesílat, najdou návštěvníci obchodních center, na deskách pod každou figurínou společně s dalšími informacemi. Dozví se, kdo je majitelem figuríny a jaká je její konfekční velikost.

Kde se na krásku Ženy-in můžete podívat?
Výstava byla slavnostně zahájena 24. května 2007 v obchodním centru Palác Flóra v Praze a dále poputuje do dalších čtyř center v České republice a jednoho na Slovensku. V každém z nich setrvá jeden týden. V obchodním centru Palác Flóra výstava potrvá do 30. 5. a poté se přesouvá do obchodního centra Chodov, kde bude od  31. 5. do 6. 6. Dále figuríny poputují do obchodního centra Nový Smíchov, kde budou vystaveny od 7. 6. do 13. 6.  Z Prahy se výstava přesune do obchodního centra Olympia v Brně, kde ji můžete spatřit až do 20. 6. S Českou republikou se výstava rozloučí v týdnu 21.-27. června v Avion Shopping Parku Ostravě, aby dále pokračovala na Slovensko do Bratislavy.

Celý projekt navazuje na Kampaň za skutečnou krásu, které se věnuje kosmetická značka Dove již druhým rokem. Snaží se svými aktivitami v rámci kampaně pomáhat s prevencí nemocí jako je například mentální anorexie, bulimie, ale i nadváha. Stejně tak se snaží mladé slečny i ženy podpořit a pomáhat jim najít zdravou sebedůvěru. Krása je v každé z nás a vůbec nezáleží na tom, jak přesně vypadáme, ale jakým způsobem právě tu naši individuální krásu dáváme na odiv.

Připadáte si krásná? Kdy ano a kdy ne? Už jste viděla figurínu Ženy-in? Půjdete se na ni podívat? Trpěla jste někdy nějakou poruchou příjmu potravy nebo znáte někoho s těmito problémy?

 

Soutěžte s námi! Poznejte, která figurína je naše! VSTUPTE!