Vážení čtenáři, chtěla bych se s vámi podělit o jeden z nejkrásnějších zážitků v mém životě.

O prázdninách jsem si udělala s přáteli dovolenou v Itálii a jednoho krásného a slunečného dne jsme se rozhodli, že navštívíme jeden z největších zábavních parků v Evropě - a to Mirabilandii. Obrovská výhoda byla ta, že se zaplatil jen celodenní vstup a všech atrakcí a kolotočů jsme se mohli účastnit, kolikrát to jen šlo, třeba od rána do večera.

V okamžiku, kdy jsem prošla branou, mé oči se nestačily divit. Taková nádhera! To se vidí jednou za život. Asi 80 atrakcí a kolotočů, chodící plyšáci v nadživotní velikosti, hudební představení, čtyřrozměrné kino, vodní atrakce, no prostě krása! První nás čekala asi 20minutová fronta na vláček strašidelným údolím. Ani jsem se nestačila nadechnout a vyfackovala mne ruka padající mrtvoly a projela jsem údolím krve. Občas mne polekala nějaká kostra, ale vše jsem ve zdraví přežila a mohla jsem utíkat dál. Další řada byla na atrakci tzv. KATON. To bylo něco neskutečného! Lidé řvali, no měla jsem celkem strach, když jsem viděla osoby vzhůru nohama a tu neuvěřitelnou rychlost. U každé takové atrakce jsou fotoaparáty, které zachytí člověka v určitém okamžiku a vyfotí, no a pak ty grimasy... Až bylo po všem, tak jsme se smáli!


Moje kamarádka se svým přítelem si oblíbili takové ty věže vysoké cca 90 metrů, které vás vyvezou pomaličku nahoru a potom prudce dolů, že i já jsem se až nadzvedla ze zabezpečeného sedadla a myslela, že odletím. Mně osobně se líbily asi nejvíce vodní atrakce a úplně nejvíc taková pirátská loď, která nás pomaličku vyvezla po dráze nahoru a potom tak rychle a prudce dolů, kde byla voda, a do nás se odrazila víc jak 10metrová vlna. Slušný náraz, hlavně když jsme byli mokří od hlavy až k patě, ale co, bylo sluníčko a my v plavkách jsme se vydaly s kamarádkou na klouzačky a do 4D kina na italský film o jednorožci.


Čas plynul a blížilo se už 23 hodin, ale nám se tam tak líbilo, že naše kroky směřovaly ještě na vodní čluny. Už bylo chladněji, kamarádka měla v sobě nějaké to páté pivo, ale my to chtěly vyzkoušet. Jenomže nevýhoda člunů byla ta, že nasedat i vysedat se muselo za jízdy. Tak jak k nám přijel člun, tak jsme nasedly a kochaly se přírodou a vodopády, kolem kterých jsme projížděly. Když už se blížil konec a my měly vysednout, tak kamarádce se nějak zamotaly nohy a díky ní jsme nestihly vystoupit a musely jet celou trať znovu. Nakonec jsme byly tak promočené, že jsme se utíkaly převléct a usušit do ruského kola, ze kterého byl nádherný výhled na noční Itálii. Ještě jsme zvládly nějaké ty autodromy a horské dráhy, na které se kamarádce uvolnil horní díl plavek a spadl dolů. To byl pak řev! Skočily jsme ještě pro nějakou tu sladkost a pití a utíkaly na laserovou show. To bylo zakončení celého toho báječného dne v lunaparku. Show začala, lasery tančily po hladině vody. Do toho hrála nádherná uklidňující Enya a Evanesence, že mi z toho všeho až naskakovaly slzy do očí. Tak a byl konec. Na tento den nikdy nezapomenu, kdo si to zažil, pochopí, ale každému doporučuji. Nakonec to byl nejlepší den z celé dovolené v Itálii a my máme na co vzpomínat!!!

S pozdravem Nikola


Milá Nikolo, přesně pro lidi jako jste vy se takováhle zařízení staví! Jak si to užíváte i ve vzpomínkách, to je na vašem vyprávění to nejhezčí. Díky za pěkný příspěvek i za fotky.

Reklama