rukavice.jpg

Foto: Profimedia

Dlouhé rukavice jsou synonymem zlatého věku Hollywoodu. Na jedné straně Marilyn Monroe, která je oblékla díky Williamu Travillovi, návrháři odpovědnému za kostýmy ve filmu Páni mají radši blondýnky. Na druhé straně Audrey Hepburn, která jimi doplnila legendární celočerné šaty od Givenchyho ve Snídani u Tiffanyho (1961) od Blakea Edwardse.

Operní rukavice, jak se jim také říká, jsou tradičně spojovány s formálním a opulentním prostředím, od večera v divadle až po červený koberec. Současná móda se však rozhodla dát jim ještě větší šmrnc, a tak se objevily na přehlídkových molech jaro/léto 2022, kde byly kombinovány s trenčkoty, saky a dokonce i barevnými obleky a kalhotami.

FotoJete-2-.jpg

Foto: Profimedia

Dlouhé rukavice mají nádech retra a vylepšíte s nimi i ten nejneformálnější outfit. Dlouhé rukavice se objevily na červeném koberci již v roce 2021 na British Fashion Awards, kde je navlékly Alexa Chung, Elsa Hosk a Kristen McMenamy. Nebo také na Met Gala. Tam si je k šatům od Prady nasadila například modelka Gigi Hadid. 

Letos tento trend převzala také herečka ze seriálu Euforie Sydney Sweeney, která je v lednu na premiéře další řady sladila s outfitem šitým na míru od Miu Miu. Zpěvačka Dua Lipa si je zase vzala k několika outfitům na své Future Nostalgia Tour. Julia Fox zase rukavice nasadila ke svému černému vinylovému obleku a Chiara Ferragni s nimi sladila top od Marca Jasobse na newyorském týdnu módy.

FotoJete-1-.jpg

Foto: Profimedia

Že mají rukavičky styl, ví ale i některé Češky. Na předávání cen MTV EMA je v klasické černé na konci roku 2021 nasadila česká youtuberka vietnamského původu Be Ha, která s nimi dokonale povznesla svůj jednoduchý outfit skládající se z černých punčoch a bílo-černých krátkých šatů.  

Dlouhé rukavice se objevily na mnoha módních přehlídkách na jaro/léto 2022. Není náhodou, že si je Gucci vybral jako základní kousek na své show Love Parade podél Hollywood Boulevard, kde doplněk prošel metamorfózou ze zimního doplňku na výrazný prvek divy z 50. let. V barevném hedvábí nebo ve verzi sadomasochistic. Na přehlídky rukavice zařadily například také značky Saint Laurent, Christian Cowan, Balenciaga nebo Marc Jacobs.

Zdroje: Autorka článku, Vogue, Módní přehlídky jaro/léto 2022, Instagram Be Hy Nguyen
 

Reklama