madvedi

Zoo Děčín patří k menším českým zoologickým zahradám, přesto ji návštěvníci hodnotí jako jednu z nejhezčích. A také já jsem byla před časem její návštěvou nadšena a užívala si její přátelskou a pohodovou atmosféru.

Zoo Děčín má velmi příznivou polohu - nachází se na cca šesti hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně, který je častým cílem procházek rodin s dětmi.

Zajímavostí jistě je, že se děčínská zoo zaměřuje především na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Ale nebojte se, že toho bude k vidění málo. Naopak. Těšit se můžete na čtyři stovky zvířat (ve 150 druzích).

„Největší chloubou jsou medvědi grizzly, jejichž chovu se Zoo Děčín věnuje jako jediná česká zoologická zahrada, a to již od roku 1983. Tito půltunoví chlupáči si díky své oblíbenosti získali během let čestné místo v logu zoologické zahrady,“ říká Alena Houšková ze Zoo Děčín a přidává další tipy na zajímavá zvířátka:

Sýc rousný, Zoo Děčín

Sýc rousný

Outloň malý, Zoo Děčín

Outloň malý

Makak chocholatý, Zoo Děčín

Makak chocholatý

Levhart obláčkový, Zoo Děčín

Levhart obláčkový

Klokan rudokrký, Zoo Děčín

Klokan rudokrký

Kakadu žlutolící sumbský, Zoo Děčín

Kakadu žlutolící sumbský

Chameleon jemenský, Zoo Děčín

Chameleon jemenský

Nové a očekávané přírůstky v roce 2015:

  • Klokan rudokrký
  • Koza domácí
  • Leskoptev tříbarvá
  • Outloň malý
  • Nutrie říční
  • Osel domácí
  • Zebu zakrslý
  • Takin indický

Kam se vypravit?

Oblíbenými expozicemi jsou Ptačí dům, Expozice fauny Českosaského Švýcarska, pro děti pak „kontaktní zoo“:

Zoo Děčín

ale i průlezový hrad:

Zoo Děčín

Zvláštostí je Expozice Rajské ostrovy, kterou návštěvníci najdou v centru města, cca 700 m od zoo. Tato unikátní expozice představuje faunu několika geografických oblastí od korálového útesu, přes mangrovové pobřeží po pouště. Oblíbeným obyvatelem Expozice Rajské ostrovy je například klaun očkatý - rybka známá z animovaného filmu Hledá se Nemo:

Klaun očkatý, Zoo Děčín

  • Se vstupenkou ze Zoo Děčín je možné Rajské ostrovy navštívit zdarma (platí pouze v den zakoupení vstupenky).

Do zoo není povolen vstup se psy a jinými domácími mazlíčky. Výjimku tvoří pouze asistenční psi. Více informací na www.zoodecin.cz a www.rajskeostrovy.cz.

Přečtěte si také:

Reklama