Sára Affašová a Martin Donutil
Nedávno českou společností otřáslo neštěstí, které potkalo herečku Sáru Affašovou a herce Martina Donutila. Těhotenství se vyvíjelo zdárně, jejich miminko prospívalo a nic nenasvědčovalo tomu, že je něco špatně. Den před termínem porodu ovšem herečka přestala cítit pohyby miminka a lékaři zjistili, že mu přestalo tlouct srdíčko. Přirozenou cestou následně na svět přivedla Matyáše Donutila, se kterým se zlomení rodiče museli hned rozloučit. Popis toho, co se stalo, sdílela herečka na svém Instagramu s prosbou o klid na truchlení.

637b676e0f117obrazek.jpg
Foto: Profimedia

David Pastrňák a Rebecca Rohlsson
Pouze šest dní se těšil ze světa maličký Viggo, syn českého hokejisty a jeho přítelkyně. Loni v červnu jeho rodiče oznámili, že zemřel. Důvod neuvedli a požádali o soukromí. David Pastrňák sdílel fotku nožiček svého syna a v prohlášení na sociálních sítích uvedl: „Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 až 23. června 2021. Máme anděla, který nás střeží, a říkáme mu SYN. Budeme tě milovat NAVĚKY.“

637b683594734obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Veronika Žilková a Martin Stropnický
Do osmého měsíce těhotenství české herečky se vše jevilo v pořádku, potom ale lékaři přišli se závažnou diagnózou. Oznámili, že její syn má brániční kýlu. Ihned po porodu v květnu sice absolvoval operaci, ale kvůli nedostatečně vyvinutým plicím nebyl schopný sám dýchat. Nakonec v listopadu zemřel, ale už předtím ho lékaři několikrát oživovali.

637b69101e075obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Georgina Rodriguez a Cristiano Ronaldo
Letos v dubnu oznámil světu smutnou zprávu i další slavný pár. Georgina Rodriguez čekala dvojčata – chlapečka a holčičku, ale při porodu chlapec zemřel. Pro oba to znamenalo velmi náročné období. Na jednu stranu potřebovali truchlit a na druhou stranu se měli radovat z dcerky. Georgina později uvedla, že jí bylo, jako kdyby jí vyrvali kus srdce.

637b6961350ddobrazek.jpg
Foto: Profimedia

Prince a Mayte Garcia
Tragická ztráta potkala i slavného zpěváka, který byl v roce 2016 nalezen mrtvý po předávkování opiáty. V roce 1996 porodila jeho manželka syna jménem Boy Gregory. Chlapeček se ovšem narodil s genetickou vadou a nemohl sám dýchat. Na světě byl pouhý týden.

637b699faf9d1obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Jackie Kennedy a J. F. Kennedy
V roce 1963 zemřel 39 hodin po narození syn amerického prezidenta a jeho manželky. Na svět přišel předčasně s nezralými plícemi a v té době ho lékaři ještě nebyli schopní zachránit. Nešťastná událost ovšem přispěla k rozvoji neonatologie.

637b6a00ab42eobrazek.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Ranker, People, iDnes, Instagram Sáry Affašové, Instagram Davida Pastrňáka

Čtěte také: