Čtenářka IvaK nám prozradí, jaké rukavice má nejraději a co dělá proto, aby byly její ruce i v zimě hezky hladké a vláčné. To není rada k zahození, co říkáte, milé ženy-in?

Krásný zmrzlý den Ženy- in.

Při přečtení článku V.poho jsem se od srdce zasmála a plně jsem s ní musela souhlasit. Taky nemám ráda čepice a už jsem jich zkusila mnoho. Vypadám v nich nachlup stejně :-D

Tuhle tuhou zimu jsem ale začala nosit pletenou s kšiltem. Nosím brýle a nemám ráda, když mi na ně sněží. Začaly tady takové mrazy, že bez čepice by mi nejspíš i odpadly uši. Takže se v ní moc necítím, ale co se dá dělat.

Jako dítě jsem nosila palčáky. Mamku nebavilo jednotlivé prstíky cpát do prstových rukavic. Tak jsem chodila dokud jsem si rukavice neuměla nasadit sama. Šňůrky v rukávech, abych je neztratila byly samozřejmostí. A když se přes den oteplilo, tak jsem milé rukavice nechala volně plandat :-)

Později jsem si začala kupovat rukavice ve stánku za pár korun. Takové vlněné černé prstové. Taky to nebylo ono. Velice brzy se začaly roztahovat a občas mi uteklo očko a začaly se párat. O plstnatění snad ani nemluvě. Tak jsem zašla do dražšího butiku a koupila rukavice kožené. Dají se koupit do 1000 kč. Ale až teď jsem s nimi spokojená a za žádné jiné je už nevyměním.Výborně se hodí k mé sportovní zimní bundě. Mám v nich cit a krásně hřejí.

rukavice

Ještě bych se zmínila o té péči o ruce v zimě. Výborně se mi osvědčilo namazat si ruce krémem na ruce v silné vrstvě na noc. Mám totiž kosmetické rukavice z bavlny na noc. Ty si nasadím, abych neměla mastné ložní prádlo a spím tak do rána. Ten krém se během noci do ruky vstřebá a teplo z rukavic jeho účinek ještě znásobí. Ráno mám pak ruce krásně jemné a voňavé. Někdo používá klasické sádlo, nebo olivový olej. V zimě a v mrazu se ruce víc vysušují.

Iva K.

A co na to váš partner?

Také se o své ruce v zimě takhle hezky staráte? Nebo je máte jako struhadlo? Jak si chráníte ruce před zimou a mrazem, milé ženy-in? Nosíte raději prstové rukavice, nebo palčáky? Napište nám o svých zušenostech s rukavicemi apéčí o ruce v zimě. Příběh je samozřejmě také vítán.

Na vaše příspěvky a třeba i fotky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama