S mou malou dcerou je občas svízel: postaví si hlavu a trvá na tom, že vypije a sní jenom to, co já. Někdy je to ale prospěšné – tímto způsobem jsem ji třeba naučila pít teplé mléko. I když nechápu, proč jsem jí takovou dobrotu musela vnutit úskokem…

 

Dětem často teplé mléko nechutná, a přitom je to skvělý nápoj, který je nejen zahřeje, ale díky své výživné hodnotě i posílí.
Osvědčuje se jako dobrůtka, ale i jako účinný a zároveň zklidňující lék při nachlazení: horké (tedy pro děti spíše teplé než horké) mléko s lžící medu, případně rozšlehaným žloutkem. Vsadím se, že ani manžel zdecimovaný rýmou a kašlem nebo prostě jenom padající únavou nepohrdne sklenicí tohoto životabudiče, zejména když mu do něj vlijete panáčka rumu (pozor, je to životabudič, ale ne sexbudič – obvykle se po něm rychle a dobře usíná).

 

Královská čokoláda

Ovšem doslova královským nápojem je horká čokoláda. Spousta lidí ji připravuje tak, že prostě zalijí rozlámanou čokoládu horkým mlékem a míchají, ale to je barbarský způsob, který nedovolí čokoládě uvolnit a rozvinout svoji chuť.

 

Udělejte to takhle: Nechte změknout asi 20 gramů čokolády třeba v porcelánovém hrnku postaveném na topení. Změklou rozetřete se studeným mlékem (cca ¼ l), postavte na sporák a pomalu ohřívejte. Teplou čokoládu oslaďte (zkuste vanilkový cukr).

Do horké čokolády můžete zamíchat i žloutek (taťkovi kápněte rumíček!). Čokoládu můžete nejen pít, ale také s ní třeba polít moučník nebo pudink. A pokud máte k mléku nepřekonatelné výhrady, udělejte čokoládu z vody, ale použijte víc čokolády, aby se zachovala plná chuť.

 

Čtěte více  ZDE

Reklama