Máte-li ve svém okolí nějaké zajímavé místo, potom jste dnes přišly, milé čtenářky, na ty správné internetové stránky. V magazínu Žena-in.cz si totiž posíláme pozvánky. Tato je od čtenářky Kobližky...

Víte, kde je zámek Červený Hrádek? Že ne? Prozradí vám to čtenářka Kobližka ve svém příspěvku k dnešnímu tématu...

 

Zdravím všechny cestovatele po vlastech Českých. Já žiju na malém městečku, kde kromě starého židovského hřbitova není asi moc zajímavostí, za kterými by se člověk vypravil.Ale kousek dál, v Sedlčanech, je krásný zámek, jmenuje se Červený Hrádek, a ten je skutečně moc hezký. Patří k němu i velký zámecký park a hlavně psí hřbitov, kterých asi není mnoho. Zrovna tuhle sobotu se tam koná ke dni dětí tradiční Pohádkový les se spoustou známých postaviček, které dětem připraví nejedno překvapení. Na tuhle akci si vás dovoluju pozvat. A v nedalekém okolí nám tu protéká Vltava a všude je plno krásných míst a zákoutí. Třeba národní přírodní rezervace Drbákov - Albertovy skály, nebo pár kilometrů dál jsou Hrazany, kde bylo kdysi keltské opidum, máme tu i menší rozhledny, jedna s názvem Veselý vrch je u Mokrska a jiná zase u Osečan, která  má romantický název - Drahoušek. Kdo má chuť, může zajet o pár kilometrů dál do vesničky Drážkov podívat se na gotický špejchar a dnes už i muzeum Váchův špejchar, kde rodina Váchových hospodaří už od dob třicetileté války. Dneska je tam dokonce i malá ukázka garderóby Adiny Mandlové. Rozhodně je v našem kraji plno krásných a zajímavých míst, která stojí za to naštívit.

Ať už pojedete kamkoliv,přeju šťastnou cestu a příjené zážitky,
Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama