„Digitální levandule je barva plná naděje a pozitivity. Je to odstín představující tolik potřebný opatrný optimismus a únik, po kterém lidé touží v době po pandemii, a dokonce i v době ekonomické krize. Je nápaditý a kreativní a také vypovídá o klidu a rovnováze,“ uvedla Clare Smith z WGSN.

Digitální levandule má i další významy, podle webu Fashinza je tato barva o stírání hranic mezi virtuálním a fyzickým světem a snahou o sloučení těchto dvou realit. Zároveň je také genderově neutrální.

6411bc15e69d6obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Tento jemný odstín fialové není ničím novým, na přehlídkových molech jsme ho stále častěji mohli vídat už v kolekcích pro rok 2021 a 2022 a kolekce pro letošní rok nejsou výjimkou. Co se týče digitální levandule a jejího zařazení do šatníku, můžete využít celý její potenciál v jednobarevných outfitech nebo ji zkombinovat s jinými barvami. Na přehlídkách to byla třeba možná trochu překvapivě mátově zelená. Skvělou volbou je tato barva, například pokud se chystáte jako host na jarní či letní svatbu. Jemný odstín se na svatbu skvěle hodí. Nezastíníte nevěstu a zároveň budete vypadat skvěle a svěže.

V levandulové seženete nejen šaty přiléhavého i áčkového střihu, ale třeba i kostýmky v byznys vzhledu, topy s balonovými rukávy či sportovní oblečení.

6411be64af5caobrazek.jpg
Foto se souhlasem: Modivo, Aboutyou, Zalando

Pokud chcete levandulovou do svého outfitu zakomponovat ve formě doplňků, i tady máte široké pole působnosti. Od kabelek, přes boty, po šátky a další. 

6411bdb73375dobrazek.jpg
Foto se souhlasem: Eobuv, Zoot, Zalando

Nebyl by to trend, kdybychom ho nevídali také na celebritách, které právě často mezi takzvané trendsettery patří. Americká herečka Issa Rae dorazila v levandulových šatech na letošní 54. ročník udílení cen NAACP Image Awards. A herečka Kaley Cuoco předvedla ve stejné barvě letos v lednu své těhotenské bříško na udílení Oscarů. Vypadala přenádherně. A v minulosti tuto barvu několikrát vynesla také princezna Kate. 

6411c01b2850eblobid0.jpg
Foto: Profimedia
Zdroje: Marie Claire, Fashinza, WGSN, autorka článku, archivy firem

Čtěte také: