kostka

Také máte pocit, že je v jarní módě trochu moc „překytkováno“? Jste spíš sportovní typ a v květinových vzorech se necítíte ve své kůži? Hledáte nějakou jinou alternativu? Podívejte se na jarní modely s kostkou a třeba najdete inspiraci.

Kostkované látky máme spojené spíš s podzimem, ale to je opět zažité klišé, které je třeba porušit. Kostky sluší i jarnímu a letnímu oblečení, jak ukázaly například značky Bottega Veneta, nebo Stella McCartney.

Bottega vzkřísila vichy kostku, která byla velmi módní v šedesátých letech. Ale nečekejte žádnou retrospektivu v podobě minišatů. Tentokrát se tato roztomilá drobná kostička vyjímá na velmi pohodlných „košilových“ šatech v délkách pod kolena. Vzor lze použit samostatně, ale i jako součást aplikací a v kombinaci s transparentními materiály.

Překvapivá je i barevnost, která nesklouzává k slaďounkým pastelkám, jako u zmíněných šedesátých let, ale drží se poměrně neutrálních odstínů jako je šedá, hnědá, žlutá.

Další značkou, která se nezalekla kostky a použila ji v jarní kolekci, je Stela McCartney. Její kostkovaná kolekce z lehce transparentních strečových materiálů vypadá velmi sportovně. Můžou za to nejen svěží barvy jako je červená, zelená, žlutá (a černobílá), ale i jednoduché střihy, které obepínají tělo a přesto mu nechávají volnost pohybu.

Která kolekce se vám líbí víc? Vybrala byste si nějaké šaty s kostkou?

Podívejte se do fotogelarie pro inspiraci:

Foto: Facebook Bottega Veneta a Stela McCartney

Čtěte také:

Reklama