5b55beade4f6fobrazek.png
Kosmetiku, a to jakoukoli, můžete nechtěně zničit tím, že ji vystavíte horku. Stačí zapomenout kosmetickou taštičku v autě nebo si ji vzít s sebou na pláž. Rtěnky, tuhé korektory nebo třeba tužky na oči tím pak dost trpí – roztékají se a lámají. Pudry nebo stíny sice tolik horku nepodléhají, za to je snadno můžete upustit a rázem z nich máte tisíc kousků nebo jedno velké pudrové nadělení. Aby hned nebylo mnoho škody a důvod k pláči, vyzkoušejte tyto rady a třeba svým kosmetickým oblíbencům vrátíte ztracenou krásu a funkci.

Rtěnkový karambol

5b55bda1a312bobrazek.pngZlomenou nebo podobně poničenou rtěnku hned nemusíte házet do koše. Opatrně spojte obě části zpět k sobě a plamenem zapalovače rozehřejte obvod obou zlomených části, dokud se zcela nepropojí v jeden celek. Pak vložte do mrazáku a nechte pořádně zatuhnout.
Dobrým tipem od vizážistek je také vyndat celou rtěnku ven z původního obalu a pak ji předat do malého kelímku. Rtěnku pak můžete nanášet štětečkem.

Pudr nebo stíny na tisíc kousků

5b55bddcd117dobrazek.pngPokud se vám podaří rozbít si pudr, tvářenku nebo stíny na maličkaté kousky, hlavně žádnou paniku! Nejprve posbírejte všechny kousíčky a vložte je zpět do obalu. Koncem čajové lžičky rozdrťte stíny na prášek tak, aby nezbyly žádné větší kousky. Pak přichází na řadu alkohol. Postupně ho přilévejte k pudru, dokud nevznikne krémová hmota. Tu se následně snažte uhladit do dokonalé roviny. Posloužit vám při tom může lžička nebo třeba mince. A je hotovo. Alkohol se vypaří a pudr už možná nebude tak pěkný, ale funkční bude stále.

Rozměklé tužky na oči

Pokud vaše oblíbená tužka na oči nebo obočí změnila v horku konzistenci, jednoduše ji strčte na noc do mrazáku. Tam dokonale ztuhne a ráno ji stačí jednoduše ořezat a je zase jako nová!

Tip od blogerky Kristiny z Beautystoriesbykris.cz

Make-upové karamboly se mi zatím celkem úspěšně vyhýbají a moc rozbitého jsem doma neopravovala, ALE zaujal mě jeden produkt, který se jmenuje Moon Mousse, který dokáže dát dohromady pudrové produkty, aniž bychom je musely zalít alkoholem (osobně bych měla s citlivou pletí problém takový produkt potom dopoužívat). Záchranu na pudry, bronzery, rozjasňovače, tvářenky, ale i stíny, jsem objevila díky videu mé oblíbené americké youtuberky Tati, která si takto dala dohromady svůj oblíbený rozjasňovač, který tak může používat i dnes.

Jediný karambol, který opravdu znám z vlastní zkušenosti, se týká rtěnek a jejich vypadnutí z obalu a to většinou napravuji tak, že ji přesunu do kalíšku a používám na ni malý štěteček. Už mě ovšem několikrát napadlo roztavit společně dvě rtěnky, které používám, dohromady a vytvořit si tak vlastní a jedinečný odstín nastálo. A pokud mohu připojit jeden tip na lehce vysušené oční linky v kalíšku, tak ty já nevyhazuji hned, ale ještě je delší dobu používám tak, že štěteček navlhčím podkladovou bází nebo fixačním sprejem na obličej (Smashbox, Rimmel, MAC). A proč ne vodu? Protože by mohla lehce způsobit, že linka na očích nevydrží a rozteče se, přičemž fixační produkty mají za úkol produkty na obličeji udržet.

Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama