Děsíte se, že vy či vaše dítě onemocníte rakovinou kvůli chemicky upraveným potravinám? Máte pocit, že na pultech obchodů nabízejí pouze „umělé“ potravinářské výrobky? To už ale není úplně pravda. Zakoupit můžete i chemicky neošetřené produkty.

Patří mezi ně například med, neemulgovaný tuk a olej, máslo, neochucené kysané mléčné produkty, mléko, smetana, minerální vody, káva (nikoliv instantní), nearomatizované čaje, cukr a sušené, bezlepkové těstoviny. A to samozřejmě není konečná...


Jak škodí „éčka“?
V současné době známe přes 3 800 těchto doplňkových látek. Dosud se však odborníci přesně neshodli na tom, na kolik našemu zdraví škodí. U některých z nich však byly prokázány různé nežádoucí účinky – alergické reakce, astmatické záchvaty, poruchy chování (běžná je hyperaktivita u dětí), některé mohou mít karcinogenní účinky popřípadě nežádoucí účinky na reprodukci a vývoj plodu.

Pokud už hodnotíme vliv kterékoli přídatné látky na náš organismus, je třeba vzít v úvahu také její množství, které je schopno vyvolat nežádoucí reakci. V každém případě nejde o přirozenou součást stravy, proto dodržujte tuto zásadu: pokud můžete, vyhněme se jim! Obzvlášť to platí pro děti (a domácí zvířata), protože na organismus ve vývoji může mít chemická zátěž mnohem horší dopad.


Sledujete při nákupu potravin příbalové informace? Do jaké míry se jimi řídíte? Kde nakupujete – ve specializovaných prodejnách zdravé výživy?

Reklama