Angelina Jolie a Brad Pitt

an1.jpg
Foto: Shutterstock

Od roku 2004, kdy se dali dohromady při natáčení filmu Pan a paní Smithovi, působili jako naprosto harmonický pár, který nemůže nic rozdělit. Společně se dokonce starali o šest dětí, ale jejich pohádka skončila v roce 2019, kdy byli oficiálně rozvedeni. Soudní rozepře, zejména o majetek a péči o děti, se ovšem protáhly. U soudu se mluvilo i o domácím násilí, kterého se měl herec dopustit na manželce i dětech.

Nejstarší syn Maddox, kterému je nyní dvacet let, se dokonce proti svému otci obrátil a řekl, že s ním nechce mít nic společného. Angelina Jolie se sice nezletilé děti snažila získat do své výhradní péče, ale soud v roce 2021 rozhodl o střídavé péči. Ani to spory neukončilo. Momentálně je aktuální žaloba, kterou podal Brad Pitt na svou exmanželku za to, že prodala část společné vinice bez hercova souhlasu. Jde o vinici na jihu Francie, kterou koupili v roce 2008 a o šest let později tam měli svatbu.

Mel B a Stephen Belafonte

626fc0433c2dfobrazek.png
Foto: Shutterstock

Bývalá členka populární ženské kapely Spice Girls podala žádost o rozvod v roce 2017 po deseti letech manželství s producentem, kterého si vzala za muže po pětiměsíční známosti. Přestože zpěvačka to předtím několikrát popřela, v žádosti o rozvod svého muže obvinila z domácího násilí a nuceného sexu ve třech. Prý dokonce přivedl do jiného stavu jejich chůvu a následně jí zaplatil potrat. Mel B v dokumentu také uvedla, že pokaždé, když se v její kariéře dařilo, manžel ji „za odměnu“ zbil. Tyrana opakovaně opouštěla, ale zase se k němu vracela. Nakonec jí pomohl najít odvahu vztah definitivně ukončit moment, kdy svému otci na smrtelné posteli slíbila, že to udělá.

Lamar Odom a Khloé Kardashian

an2.jpg
Foto: Shutterstock

Hvězda reality show a bývalý hráč NBA se vzali v roce 2009 po pouhém měsíci randění. Khloé požádala o rozvod v roce 2013, ale manželství se ještě o několik let protáhlo, respektive ho protahoval sám Lamar. V roce 2015 se předávkoval a upadl do kómatu, takže jeho žena žádost stáhla, aby mohla dělat rozhodnutí týkající se jeho zdravotního stavu. Soud jim nakonec odloučení oficiálně posvětil v roce 2016. Vyšlo najevo, že sportovec před svou manželkou tajil braní drog a mnohočetné zálety, nad nimiž posléze vyjádřil svou lítost.

Paul McCartney a Heather Mills

626fc06bb9ebeobrazek.png
Foto: Shutterstock

V roce 2006 všechny fanoušky zaskočila rozvodová bitva populárního zpěváka s britskou modelkou. Jejich manželství trvalo mezi lety 2002 až 2008. Heather Mills svého muže během procesu několikrát obvinila z domácího násilí s tím, že má i důkazy v podobě nahrávek, které v nejzazším případě klidně použije. U soudu se vytasila s dokumentem, ve kterém tvrdila, že ji mimo jiné bodl rozbitou lahví do ruky, škrtil ji, ponižoval, sprostě napadal apod. Modelka požadovala odškodnění ve výši 125 milionů liber, ale nakonec dostala „jen“ 24,3 milionů liber. Přestože nezískala tolik, kolik chtěla, patří tento rozvod k těm nejdražším v historii.

Charlie Sheen a Brooke Mueller
626fc07d9babcobrazek.png
Foto: Shutterstock

O hvězdě sitcomu Dva a půl chlapa sice není momentálně zase tolik slyšet, ale jednu dobu byla továrnou na skandály. Ke konci manželství s herečkou Brooke Mueller v roce 2011 přispěla hercova závislost na alkoholu a drogách a také skutečnost, že se neuměl ovládat a na své manželce se prý dopouštěl domácího násilí. Měl jí způsobit například zranění na hlavě. Po rozvodu dostala jejich dvě děti do výhradní péče. Podobně o Charliem Sheenovi mluvila i jeho předešlá žena Denise Richards, která rovněž při rozvodu zmínila jeho násilnické sklony.  

Zdroje: Elle Canada, BBC, iDnes, Hello, US Magazine

Čtěte také:

Reklama