S básněmi Jaroslava Seiferta vzpomíná čtenářka Padych. Ta má laskavou a starostlivou maminku.

Básničky Jaroslava Seiferta mám také moc ráda. Děkuju za příspěvek, milá Padych, přeju krásný den.


Dovolte, abych začala J. Seifertem: „Když bylo dobře mamince, bylo i pěkně v našem bytě...“

Tuto báseň jsem milovala od té doby, co umím číst. Byla pro mne vzorem, jak jsem si představovala svoji maminku. A mně se toto přání splnilo. Moje maminka je stejně laskavá, starostlivá, obětavá a nezištná a je taková i dnes, i když je jí už 89 let.

Nebylo pro mne důležité, že neudělala žádnou kariéru ani nic, aby se stala významnou osobou. Pro mne je ale tím nejdůležitějším člověkem na světě, protože nám dětem dokázala vytvořit krásný klidný domov, kam jsme se vraceli a věděli, že na nás bude čekat a vyslechne si nás.

Až po letech si člověk uvědomí, co je v životě nejdůležitější a ne každý má to štěstí, že má takovou maminku.

Dnes i mé děti jsou dospělé a mám vnoučátka. Když přijedou, snažím se, aby se u nás cítily stejně dobře jako já u své maminky. Jistota, důvěra a teplo domova, klidný přístav, kam se člověk může vracet v dnešní uspěchané době, je pro mne to nejdůležitější.

I když moje maminka bydlí v jiném kraji, beru si ji k sobě a snažíme se užít si každou chvilku, kterou nám je ještě dopřáno spolu prožít.

J. Seifertem jsem začala a také s ním skončím, jen doufám, že ještě dlouho nebude muset prožít to co on v básni Kytička fialek: „Podruhé nesmíš utrácet, prozraď mi, kolikpak stála? A těch pár maminčiných vět znal jsem už téměř nazpaměť. Šetřila vždycky z mála...“

Padych

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama