ewtwz.jpg
Foto: Profimedia

Jaká byla vaše první reakce, když jste dostala nabídku tančit ve StarDance?
Že měli volat před 10 nebo před 15 lety. Že je to trochu pozdě. Řekla jsem, že ne. Paní dramaturgyně byla neodbytná a zkoušela to znovu. Když jsem to pak řekla doma, tak tam byl velký nátlak, že musím jít. Nejvíce ze synovy strany.

Máte už nějakou taneční průpravu z divadla nebo z tanečních?
V tanečních jsem byla na konci 70. let. Chodila jsem na Černou louku. Tam jsme navštívila taneční asi dvakrát. Zdaleka nevypadaly jako ty taneční, co jsme vídali v inscenacích a filmech, když se chodilo do tanečních v Praze do Lucerny, takže jsem tam po dvou seancích přestala chodit. Potom jsem tančila v divadle, když se tančí nějaká choreografie. Ale jinak ne.

Ke kterému tanci máte blíž? Jste spíš tým standart, nebo tým latina?
Vzhledem k tomu, že žádný neznám, tak vám to můžu říct jen z pohledu diváka. Jako divákovi se mi líbí passo doble nebo tango. Takový ty výrazový věci. Moc mě naopak vizuálně jako diváka nebaví valčík, který mají lidi hodně rádi. Ale nevím, jak mě bude bavit jako tanečnici. A pak už toho moc neznám.

Co nějaká fyzická průprava? Už jste se třeba začala trochu nějak připravovat?
Když můžu a když mám čas, tak dělám pilates a dělám jógu. Takže se nějakým způsobem hýbu. Nebude to náraz do nehybného těla, který jenom sedělo a nic nedělalo. Je to úplně jiný druh pohybu. Předpokládám, že začnu používat plně jiné svaly, než používám v běžném životě.

Už tak trochu tušíte, s kým budete tančit?
Tady jsou dva kusy, dva tanečníci, kteří jsou vysocí. Tak myslím, že mezi ně budeme rozdělné s Ivou Kubelkovou. Náš vyber je limitovaný naší výškou.

Co psychická příprava? Připravujete se na to nějak psychicky?
Mně se každý ptá, čeho se bojím, z čeho mám strach. Já jsem ve stádiu nepolíbení, takže já se nebojím vůbec ničeho. Já se jenom těším.

A když se dostanete psychicky nebo i fyzicky na dno, co vám třeba pomůže?
Masáž.

Máte nějaký vzor z minulých ročníků o kterém si řeknete, že byste chtěla být tak dobrá jako on a takhle daleko to v soutěži dotáhnout?
Mně se líbí více méně všichni. Protože se potýkali s něčím, s čím se nikdy jindy v životě nepotýkali. Někdo hůř, někdo líp. Někdo vypadne kvůli jednomu tanci, v jiném je vynikající. Mně se to líbí celé jako projekt – že si lidé zkusí něco, co běžně nedělají.

A jak snášíte kritiku? Od porotců bude nevyhnutelná.
To nemůžete brát vůbec vážně. To je zábavnej pořad. Já si tam nejdu honit svoje ego – ten mě pomluvil, tak jsem zhroucená, ten mě vychválil, tak se nevejdu ani do dveří, jak jsem namyšlená. To je v tomhle případě úplně neplatný.

Takže nejste úplně soutěživá?
Já bych si chtěla hlavně zatančit. Ale když vypadnu v prvním kole, tak si moc nezatančím, že jo.

Jak plánujete StarDance skloubit s prací?
Úplně jednoduše, protěž o tom vím hrozně dlouhou dobu. Takže na všechnu práci, na kterou jsem dostala nabídky na podzim, jsem řekla, že nic. Takže já se budu věnovat jenom tomu. A když vypadnu hodně brzy, tak budu mít hodně volnýho času.

erzezrerrz.jpg
Foto: ŽENA-IN

Zdroj: Rozhovor s Ivanou Chýlkovou