Stacey Heraldová (33) z amerického Kentucky, která měří pouhých 71 centimetrů a je díky tomu zřejmě nejmenší ženou na světě, má druhé dítě. Po něm toužila tolik, že ignorovala varování lékařů, kteří jí říkali, že by těhotenství mohlo poškodit její orgány.

Dcera Makaya při narození měřila 45 cm. Zástupci Guinnessovy knihy rekordů teď zkoumají, zda je paní Heraldová opravdu nejmenší maminkou na světě. Její starší dcera Kateri, které je 16 měsíců, má stejně jako její maminka diagnózu osteogenesis imperfecta a zůstane malá. Makaya ale zřejmě doroste normální výšky a možná i přeroste svého otce, který měří 178 cm.

Jak uvádí list Daily Telegraph, paní Heraldová, která se pohybuje na invalidním vozíku, přibrala v těhotenství ke svým 23 kilogramům dalších deset.
„Měla jsem největší břicho, co si jen dovedete představit. Když jsem si lehla, vypadala jsem jako šnek. Tak velké to břicho bylo. Připadala jsem si jako brambora s nožičkama a ručičkama. Nohy vlastně nebylo skoro vůbec vidět," líčí s úsměvem minimaminka své těhotenství.
Jsem na ni tak pyšný," říká její manžel Will. Je to požehnání, že máme dvě děti. Stacey je skvělá máma."

Zdroj: Korzo

Reklama