A je to tady! Ta zpráva se prohnala jako povodeň všemi americkými médii – demokratický senátor Ernie Chambers z Nebrasky zažaloval v pátek 14. 9. 07 Boha!

Bůh se prý chová naprosto nepřijatelně – setrvale sesílá na lidstvo nejrůznější pohromy a katastrofy, povodněmi a hurikány počínaje a terorismem konče. Přitom neprojevuje ani tu nejmenší lítost či výčitky – ba naopak, obžalovaný se prý lidstvu vysmívá! Jeho činy přitom už vedly k smrti miliard obyvatel planety, včetně nevinných dětí!

Senátor Chambers tedy žádá, aby soud neprodleně vydal předběžné opatření, kterým se Bohu zakáže páchání další trestné činnosti. Optimální by prý bylo také uvalení vazby, ale Bůh se i přes opakované výzvy odmítá dostavit. Rozhodně však není problém s tím, že Bůh má být stíhán v okrase Douglas – je totiž všudypřítomný, a tak ho lze žalovat kdekoliv.

Svým poněkud absurdním činem chce prý senátor poukázat na to, že kdokoliv má právo žalovat kohokoliv a že snaha některých senátorů omezit podávání žalob není krok správným směrem.

Ve svém úsilí zažalovat Boha však není Ernie Chambers zdaleka prvním. Před několika měsíci obvinil Rumun Mircea Pavel Boha z podvodů, zneužití důvěry a z kupčení s vlivem. Soud ovšem jeho žalobu zamítl s tím, že Bůh nemá žádnou adresu a není předmětem práva. Ani on však nemá primát – první žalobu na Boha už kdysi podal jistý Žid – prý proto, že Bůh neplní slib, který jemu a jeho lidu dal. Na rozdíl od řady svých následovníků však před rabínským soudem spor vyhrál – a Bůh prý nedostatky ve svém konání napravil.

Zdroj: www.kptm.com, Chasidské povídky

Co myslíte, jak dopadne Chambersův spor? Bude se vůbec konat, nebo se najde důvod pro zamítnutí žaloby? Znáte nějaké další podobně absurdní žaloby? Například další soudní spory z dílny USA? Co si myslíte o americkém zvyku žalovat kohokoliv za cokoliv? A kdy někdo zažaluje pro změnu lidstvo?

Reklama