Ahoj ženy a muži IN!
 
Pohádky, to je moje. Už jako malá jsem se vždy těšila na Vánoce, kdy začne v televizi období pohádek a já se budu moci znovu a znovu dívat na princezny a obdivovat jejich šaty. Postupem času se začaly přidávat filmy pro děti, pak pro větší děti a já s nimi všemi prožívala neuvěřitelná dobrodružství. Tenkrát neexistovalo, abych si nějakou pohádku nechala ujít. Nejprve byly černobílé, pak naši koupili barevnou televizi a byly barevné. To k nám chodily i holky ze sousedství. Přece jsem se musela podělit.
 
A nejvíc jsem se vždy těšila na novou štědrovečerní pohádku. To už jsme museli být po večeři, rozbalené dárky, všechny vyzkoušené a uvelebili se každý ve svém křesle a sledovali, co se děje. Takový „Letající švec a princezna Jasněnka" - to byl horor"!
No a pak už jsem všechny pohádky a příběhy znala nazpaměť a mohla vést dialog s  postavami. To teprve začal ten pravý zážitek, když už člověk ví napřed, jak to dopadne, a ti dva se na začátku vlastně vůbec nemají rádi. Teď už je to jiné, pohádky mám na VHS nebo DVD a mohu si je pustit, kdy chci. Ale ty vánoční si nikdy nenechám ujít. Mají své vlastní kouzlo. A teď ho začneme znovu prožívat společně se synem.
 
Z těch dalších filmů je to potom dílna Zdeňka Trošky. Mám ráda jeho filmy a hlášky z nich jsou u nás skoro na denním pořádku. A nejen z filmů. Dokonce i z jeho vyprávění, které jsem měla možnost zažít. Dokonce ještě i s Helenkou Růžičkovou. Oba dva jsou a byli moc fajn nejen jako populární osobnosti, ale i jako obyčejní lidé.
 
A pak mám ještě jeden tip: S tebou mě baví svět, Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny mám i v knžní podobě. Jsou tam i věci, které se do filmu buď nehodily, nebo nevešly, ale protože znám tyto filmy doopravdy nazpaměť a mám bohatou fantazii, tak si ty nenatočené scény dokáži živě představit, jako kdyby ve filmu byly. Vřele doporučuji.
A co takový film Dva lidi v ZOO"? Velká škoda, že už se mléko neprodává v pytlíkách...
 
Hezký den všem.
 
Julie75

Milá Julie, díky za krásné povídání. Takoví pozorní a uznalí diváci jako vy jsou snem všech scénáristů i režisérů :-) Musím se ale přiznat, že Dva lidi v ZOO neznám. Kdo v tom filmu hraje a co se tam děje s pytlíky od mléka? (mimochodem, někde se sáčkované mléko ještě prodává, viděla jsem ho třeba na severní Moravě).
Takže Julie mi na moji otázku bleskově odpověděla v poště - díky za to :-) Její zprávu sem vkládám pro ty, které by stejně jako mě zajímalo, co to bylo za film:
 
"Dva kluci, dvojčata, tráví svůj čas u dědy a babičky (p. Macháček a pí. Jirásková), protože rodiče jeli na turné. Dedeček pracuje jako doktor v ZOO. Vlastně tam představuje p. Vágnera, který pracoval v ZOO ve Dvoře Králové a má velký podíl na tom, jaká teď je. Problém je s malým orangutánkem, kterého kluci hlídají, jednu chvíli je i v jesličkách. A scéna s mlékem? Každý den oštřovatelka pí. Růžičková nalévá do misky mléko pro kočičku a jednoho dne je tam místo kočičky tygr. Tak jak ten sáček drží, tak ho leknutím zmáčkne a celý obsah má v obličeji. Je to kouzelný a lidský film. Bohužel kvalita VHS už není to co bývala, tak budu doufat, že se naše televize pochlapí a bude ten film dávat znovu. Jinak tam hraje spousta dalších výborných herců a hereček."
Julie75
 
Reklama