Waygu

Společným znakem všech nejdražších hamburgerů na světě je použití japonského hovězího masa Wagyu (Kóbe beef), které je bezkonkurenčně nejdražším hovězím na světě.

Toto mimořádně křehké a šťavnaté maso s jemným mramorováním, pochází z černého krátkosrstého skotu „wagyu" chovaného v Japonsku u města Kóbe. A být krávou wagyu stojí za života za to! Krávy dostávají od japonských farmářů pravidelné masáže shiatsu, je jim pouštěna uklidňující hudba a dostávají k pití také pivo nebo rýžové víno saké.

Waygu

 

TOP 1 burgerVítěz!

Nejdražším hamburgerem na světě je „The Richard Nouveau Burger“ z restaurace Wall Street Burger Shoppe v New Yorku na Manhattanu.

V tomto hamburgeru je použito japonské hovězí  maso Wagyu, černé lanýže, pečená francouzská husí játra fois gras, velice uleželý švýcarský sýr Gruyére, divoké žampiony cheese, šupinky zlata, a to vše je podáváno v teplé briošce.

  • Cena za tento hamburger je 175 USD (3300 korun)!

 

TOP 2 burgerDruhý na světě!

Druhým nejdražším hamburgerem na světě je „The Burger“, který byl ještě donedávna nejdražší.

Protože se tento hamburger vyrábí ve Velké Británii a kurz britské libry letos značně oslabil, tak se nyní „The Burger" v přepočtu propadl „až" na druhé místo. Byl vytvořen světoznámým řetězcem rychlého občerstvení Burger King, který tento hamburger vyvíjel dlouhých šest měsíců. V tomto hamburgeru je použito japonské hovězí maso Wagyu, plátky bílých lanýžů, tempura z cibule, italská šunka Pata Negra prosciutto a při přípravě tohoto hamburgeru se používá také pravé francouzské šampaňské Cristal champagne. Vše je dochuceno íránským šafránem a zabaleno v lanýžové briošce.

  • „The Burger" stojí 95 liber (3000 korun)!

Video k tomuto hamburgeru najdete ZDE!

 

Třetí místo!

TOP 3 burger

Třetím nejdražším hamburgerem na světě je „The Tri-Beef Burger“, který vytvořili v roce 2006 v restauraci Old Homestead Steakhouse ve městě Boca Raton na Froridě v USA.

V tomto hamburgeru si můžete vychutnat kombinaci třech druhů špičkového hovězího masa: americké Prime, japonské Wagyu a argentinské hovězí. Hamburger je dochucen omáčkou z lanýžů a francouzského šampaňského.

  • Cena je 125 USD (2400 korun)!

 

A bramborová medaile...

TOP 4 burger

I čtvrtý nejdražší hamburger na světě pochází z USA a jmenuje se „FleurBurger 5000".

Vytvořili ho ve francouzské restauraci luxusního hotelu Mandalay Bay Resort and Casino v Las Vegas. V hamburgeru je použito japonské hovězí Wagyu, francouzská husí játra Fois gras a černé lanýže.

  • Cena je 75 USD (1400 korun) a pracovníci restaurace na požádání hostovi zašlou na památku na jeho adresu certifikát, že snědl takto drahý hamburger.

 

Na který z těchto hamburgerů se vám sbíhají sliny? Jaký nejdražší hamburger jste jedli? Zajedete si na některý z TOP 4?