Ajurvéda je více jen než pouhý systém léčby nemocí. Je to věda založená na kombinaci moudrosti a znalosti o těle a mysli. Lidé mohou s její pomocí žít lépe a dokáží si uvědomit a využít svůj potenciál.

Ajurvéda využívá léčivé síly barev, vůní, květů, plodů, lodyh, listů, kůry, kořenů a oddenků bylin a rostlin, které zkoumala a jejich účinky ověřovala po tisíce let. Při sestavování a při výrobě svých doplňků stravy využívá veškeré sepsané moudrosti. Všechny ajurvédské doplňky jsou čistě přírodní, vhodné i pro vegany.
5c700b65a5918obrazek.png

Ajurvéda je strava: ta musí být pestrá, čerstvá, kvalitní a chutná strava. Zde je několik základních doporučení ohledně konzumace:

  • Vždy se posaďte u jídla (nejezte před počítačem, televizorem nebo během jízdy).
  • Jezte v klidném prostředí, přátelské atmosféře a nikoliv, když jste naštvaný(á).
  • Nejezte, když nemáte hlad.
  • Jezte v mírném tempu ani rychle ani pomalu.
  • Preferujte čerstvé potraviny před polotovary a instantními jídly.
  • Vyvarujte se umělých dochucovadel.

Ajurvéda je péče o trávicí systém. Ajurvéda učí, že dobré zdraví závisí na naší schopnosti plně metabolizovat nutriční, emocionální a smyslovou informaci.

Ajurvéda je bohatý a klidný spánek. Ajurvéda má rytmy pro jídlo, pro bdění i pro spánek.

Ajurvéda je žití v souladu s přírodou, se svou myslí a tělem. Zjednodušeně řečeno, zdravé tělo je nastavené tak, že posílá jasné signály, které je potřeba poslouchat. Jestliže vám jídlo nevoní nebo nechutná, neměli byste ho konzumovat.

Ajurvéda je cvičení. Můžete zvolit jakékoliv cvičení, je ale důležité poslouchat své tělo, které si samo řekne, jestli je dané cvičení pro vás vhodné či nikoliv. Budete-li cítit radost z pohybu, je to to pravé, v opačném případě hledejte dál. Pohyb je naší neoddělitelnou součástí, hýbejte se, jak nejvíce to jde.

Ajurvéda je masáž. Proveďte každodenní olejovou masáž s herbalizovaným olejem, která vyvažuje a harmonizuje váš typ mysli a těla. Nebo můžete vyhledat profesionální ajurvédskou masáž. Olejová lázeň současně pomáhá při detoxikaci celého těla.

Ajurvéda uplatňuje princip „zkuste to jednoduše“. Ajurvédský přístup je zaměřen na vyrovnání se s nekonečnou organizační silou přírody než na to, abyste se snažili přinutit věci jít vaší cestou. Tento princip je zakotven v zákoně nejmenšího úsilí. Když pozorujete přírodu, uvidíte, že tráva se nesnaží růst – prostě roste. Ptáci se nesnaží létat – prostě létají. Květy se nesnaží kvést – prostě kvetou. Příroda funguje bez námahy, bez strachu a spontánně. Promyslete tento přístup a buďte zdraví!

Reklama