Připadá vám někdy, že je Bůh tak trochu zlomyslný sadista? Nemusíme dodržovat zákony, které pro nás připravili naši drazí (a trochu drzí) politici, můžeme už vyzrát i na zákony fyzikální, ale zákon schválnosti, ten bude fungovat neochvějně. Dokáže popřít i teorii pravděpodobnosti.

 

Máte domácího mazlíčka? Dává si rád bahenní koupel? Vsadím se, že i kdyby byla v celém městě jediná louže, ten pes si ji prostě najde a vyválí se v ní. A čím je zvíře světlejší, tím víc má bahno radši a tím špinavější se z výletů vrací. Někdy nevím, jestli je to zákon schválnosti, nebo zvířecí škodolibost. Jistěže si po bahenní koupeli dojde až ke mně, aby se oklepal. Až ho vyndám z vany, udělá totéž.

 

Snídáte rády chléb? Že vám rád padá namazanou stranou na zem? Chleby si jako svou přistávací plochu nejraději vybírají koberce, gauče nebo křesla. Na linoleum vám jen tak nespadnou, měla byste to moc jednoduché při uklízení. Čím víc přistávací plocha září čistotou nebo novotou, s o to větší láskou se na ni marmeláda připlácne.

 

Spěchejte pomalu, protože i na té nejméně frekventované silnici se v době, kdy se chystáte projít, objeví kolony aut jako na hranicích. Pochopitelně, že řidiči spěchají více než vy, a proto je ani nenapadne vás na ten přechod pustit. Délka kolony je přímo úměrná vašemu spěchu.

 

Čokolády mají nejraději bílou. Chcete být dnes v práci za hvězdu, a proto z hlubin šatníku vylovíte tu nejhezčí (pochopitelně decentně průsvitnou) halenku. Přestože si držíte linii, dostanete neovladatelnou chuť zakousnou něco sladkého, koupíte si tedy sušenku obalenou v čokoládě. Jenže sušenka v čokoládě dostane chuť zakousnout vaši zářivě bílou halenku. Můžete se snažit sebevíc, ale aspoň drobek vám na ni skočí.

 

Automat je nedočkavý. S hrstí mincí stojíte před automatem na kávu nebo jízdenky. Jistěže je máte přesně spočítané, jistěže vám ale automat oznámí, že ještě jedna koruna chybí. Proklouzla mezi prsty nebo se nadobro ztratila v útrobách té kovové bedny? Pracně z kapsy vylovíte chybějící minci a ouha! Automat jí odmítá přijmout, načež vám netrpělivý stroj oznámí storno a všechny mince vám (v tom lepším případě) vysype zpět. Další pokus snad vyjde.

 

Horko? A zapotíte se ještě víc. Je pařák a vy si chcete koupit pořádnou točenou zmrzlinu. Někam vám ten krám schovali, že? Zatímco vy marně hledáte, ve vašem okolí se začne vynořovat čím dál více lidí s kornoutem a tou výbornou vanilkovou. Důstojnost vám nedovolí zeptat se těch malých dětí naproti, kdeže zmrzku vzaly, a proto si koupíte v cukrárně po pravici alespoň kopečkovou. Jistěže stánek s tou točenou uvidíte hned, jak vyjdete ze dveří cukrárny. Nešla jste kolem nejmíň třikrát?

 

Zákony schválnosti jsou pro nás na denním pořádku. Pokud přivoláváte výtah z přízemí, zaručeně bude v posledním patře. Na metro, které jede každé dvě minuty, budete čekat 110 vteřin, protože to první vám ujelo před nosem. Pokud budete párovat ponožky, určitě vám zbude jedna lichá. Pokud perete bílé prádlo, do pračky se vprostřed praní teleportuje červené tričko, které jste předtím dala stranou.

 

Jak funguje zákon schválnosti u vás a se kterým se nejčastěji potýkáte? Víte, jak na něj vyzrát?

Reklama