si při dnešním tématu vybavila čtenářka s nickem Pajda. Podepsat dvě stě indexů znova a pak ten zapeklitý podpisový vzor. Navíc má zdravotní problém, který jí občas podepisování pěkně zkomplikuje

Moje nejděsnější vzpomínky na podpis jsou z doby, kdy jsem nastoupila do svého nového zaměstnání.

Totiž: 1. srpna jsem nastoupila na vysokou školu jako asistentka, 6. srpna jsem se vdala a 12. srpna jsem podepisovala indexy...asi 200 lidem. Všechny jsem podepsala jménem ještě za svobodna a v září všech 200 lidí došlo, že mají špatný podpis. A všechno přepsat:-) Dodnes se mi o tom zdává.

Jinak ale podepisuji každý dokument jinak. Mám potíže s páteří, občas nemám cit v ruce nebo vidím rozmazaně, občas mám brnění v obou rukou...takže třeba do banky chodím zásadně s občankou v ruce.

Nejlepší byly doby, kdy jsem vedle banky pracovala a paní mi vždycky při příchodu říkala: „Tu občanku ani nevytahujte, já mám číslo na papírku.“ Rovnou napsala „ověřeno podle OP č.“ a bylo to. Vůbec podpis neřešila, obě jsme věděly, že podpisový vzor je v mém případě jen pustý výmysl a tak říkajíc buzerace. Prostě bez občanky musím jedině k bankomatu...

Pajda

Milá Pajdo, nechci vám nijak radit, ale váš zdravotní problém byste měla řešit, nezanedbávejet to.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Co vy a váš podpis, milé ženy-in?

  • Jak byste popsala svůj podpis? Je čitelný, nebo spíš vypadá jako rébus?
  • Jste na svůj podpis pyšná? Vypadá graficky hezky?
  • Kolikrát za život jste změnila podpis? Jak rychle jste si zvykla na nový podpis po svatbě?
  • Zkoušela jste někdy napodobit podpis rodičů? Využila jste toho, nebo jste nenašla odvahu? Už někdy napodobily váš podpis vaše děti? Přišla jste na to hned, nebo až po čase?
  • Máte nějakou příhodu s podepisováním? Co třeba váš podpisový vzor v bance? Měla jste s ním někdy problém?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama