Pěkný den,

 

Když jsem viděla dnešní téma, přimělo mě k zamyšlení. Nejde totiž tak jednoduše říci: "Potrat ano, potrat ne."

Osobně jsem přesvědčená, že bych jej nepodstoupila nikdy (leda ze zdravotních důvodů), ale je to možná jen díky tomu, že jsem dlouho nemohla otěhotnět a obě naše děti jsou doslova "vymodlené".

Ovšem nikdy jsem neodsoudila ženu, která potrat absolvovala. Musí to být velmi těžké rozhodnutí, vzdát se svého dítěte. Ale věřím, že je možné dostat se do situace, ze které zdánlivě není jiné východisko.

Teď je možné volit i jiné možnosti, než je interrupce. Existují přece baby boxy a taky sdružení Klokánek. Je tolik lidí, kteří by chtěli děťátko, ale mít ho nemohou ....

Takže můj názor je, že potrat jen v opravdu nutných případech, jako je ohrožení matky, dítěte, nebo třeba po znásilnění, zneužití v rodině.... , ale konečná volba by měla vždycky zůstat na ženě a nikdo by jí do toho neměl mluvit a do čehokoliv jí nutit.

 

Peguša


 Milá Peguša,

ďakujeme za Váš príspevok. Ako tak čítam, zisťujem, že vačšina z vás je pre slobonú voľbu ženy, čo sa mi páči.

Baby boxy a združenia typu "Klokánek" , o ktorých píšete považujem za rozumnú alternatívu riešenia danej problematiky. Minimalizujú sa tým sociálne a ekonomické dosledky "nechceného tehotenstva" párov alebo žien...

Krásny deň :-)

Reklama