Nebyla jsem daleko, ale stálo to za to. Tak moc, že kdybych si pro letošní dovolenou mohla vybrat kterékoliv místo na světě, asi bych jela znovu tam. Paříž, Disneyland, Astérix Parc...

paris

Některé statistiky uvádějí, že až 80 procent Američanů se ve svém životě nikdy nepodívá do zahraničí. A velká většina z nich dokonce ani za hranice regionu, v němž žije. Neuvěřitelné. Skoro se přestávám stydět, že mé „nejdál od domova“ je takřka za humny.

Paříž, přátelé. Je nádherná. Každá ulička je jedinečná. Z každého rohu na vás dýchne pořádný kousek historie. Jenže… Jsem zkrátka ještě dítě, takže teď o žádné z mnoha pařížských památek vyprávět nebudu.

Budu vám vyprávět o dvou naprosto senzačních zábavních parcích. Upřímně řečeno, tady doporučuju svěřit vše do rukou cestovky. Například Čedok s vámi během jednoho prodlouženého víkendu navštíví oba.

Ten první je proslulý Disneyland, který určitě nemusím nějak zdlouhavě představovat. Na jeho návštěvu byste si měla vyhradit celý den a stejně nestihnete všechno, co byste chtěla. Rozhodně doporučuju zamířit k domu hrůzy, to je vyloženě pastva pro oči. Uvidíte kostlivce, živé mrtvoly, uvidíte, jak se nad vámi sklání sám ďábel a v sále tančí duchové - nádherné hologramy. Vyzkoušejte také horskou dráhu Indiana Jonese, která vás poveze pozadu, a zajděte si také na projížďku vesmírem.

paris

Tohle jsou podle mého tři nejlepší atrakce, které nebudou stačit jednou. Mimochodem na některé atrakce můžete stát až dvouhodinovou frontu. Bohudík zde funguje zvláštní rezervační systém, který zrovna v případě horské dráhy Indiana Jonese mohu vřele doporučit. Tyhle rezervace jsou za příplatek. Vstup na atrakce už neplatíte. Zaplatíte pouze vstupné do parku a případně občerstvení. Nejspíš vás bude zajímat, že občerstvení ani nápoje si nesmíte do parku přinést vlastní. Musíte si nakoupit tam. Ale ceny nejsou nijak výrazně vyšší než kdekoliv jinde ve městě.

V Astérix Parcu, jenž je známý o něco méně, a jak název napovídá, celý se točí kolem oblíbených galských hrdinů, si užijete o něco víc. Zvlášť pokud máte rádi adrenalinové atrakce. Osobně mám pro Asterixe a Obelixe od dětství slabost. Možná proto veřejně prohlašuju, že tenhle park je vážně o kousek lepší. Atrakce jsou adrenalinovější, ale stojíte výrazně kratší fronty. Ze všech horských drah, které tu najdete, doporučuju tuhle:

Jděte tak třikrát za sebou a v nejbližších dvou dnech vůbec nebudete mít hlad. :-)

Téma na dnešek: Nejdál od domova

Které místo nejdál od domova jste navštívila vy? A jaké to tam bylo? Pište nám už teď na adresu  

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorku odměníme citrusovým sprchovým krémem Welleda a knížkou o vaření.

Reklama