Yu Zhenhuan od dětství trpěl posměšky svých vrstevníků i ostatních lidí. V roce 2002 se však dostal do Guinnessovy knihy rekordů a rozhodl se svou výjimečnost využít ve svůj prospěch.

Jeho rekord byl ovšem překonán a Číňan chce nyní podstoupit odchlupovací operaci. Tělo Yu Zhenhuana je pokryto z 96 % chlupy. Tato anomálie mu přinesla řadu starostí. „Měl jsem se svou chlupatostí už od malička mnoho psychických i fyzických problémů,“ říká muž, jehož řasy jsou tak dlouhé, že zakrývají celé oči.

h

Dětství prožíval velmi těžce. „Lidé se mi smáli a říkali mi jeskynní muž. Tehdy jsem na ně házel kameny a bojoval, ale když jsem dospěl, naučil jsem se, jak to překonat,“ řekl Yu.

r

V roce 2002 se stal nejchlupatějším mužem planety a rozhodl se využít svou právě nabytou popularitu pro kariéru zpěváka. „Když se mi lidé smějí, nejlepší obranou je ukázat jim své schopnosti a dokázat tak, že jsem platným členem společnosti,“ říká Yu, který rád hraje na kytaru, učí se na saxofon, zpívá a chce začít skládat svoje texty.

Chlupatý muž zpívá hlavně po barech a hospodách a tam taky potkal svou první přítelkyni. Po třech letech se ovšem rozešli, takže Yu se teď snaží najít novou ženu přes internet. Věří, že on-line seznamování je pro něj tou nejlepší příležitostí. „Připadám si jako King Kong,“ psal nejchlupatější muž planety na svých stránkách. „Škaredý, ale s něžným srdcem.“

Jeho chlupatost však je už dávno překonaná dvěma Mexičany, bratry Gomesovými, kteří jsou porostlí na celých 98 % těla. V jejich rodě jsou chlupaté i ženy, ale jen asi na 60 % těla. Vzácná nemoc se jmenuje hypertrichóza a je jí postiženo jen pár lidí na celé zeměkouli. Podívejte se na současné rekordmany. Jak se vám líbí?

d

Reklama