kral-seznam-i-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Celkem nám odpovědělo více než padesát žen a my jsme pro vás z ankety vybrali ta jména, která zaznívala nejčastěji. Prosím virbl, tady je listina vítězů:

Martin Hoffmann (43 let)
Martin Hoffmann je český televizní i filmový herec. Studoval na pražské DAMU pod taktovkou  divadelního režiséra profesora Miloše Horanského a herečky Evy Salzmannové. Již v době studií začal hostovat v pražském Rokoku, kam nastoupil do angažmá. Po odchodu na volnou nohu následovala spolupráce s Dušanem Pařízkem na inscenaci The Bandits, dále hostování v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Radka Brzobohatého, ve Viole a v Divadle v Řeznické. Nejvíce spolupracoval s pražským Spolkem Kašpar, kde působí dodnes. Televizní diváci ho jistě zaznamenali v seriálu Ulice, Most! nebo poměrně nově ve filmu Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Martin kromě nesporného hereckého talentu vyniká nekomerčním vzhledem a přirozeným charismatem, proto si nepochybně zasloužil místo v naší tabulce.

Vladimír Polívka (32 let)
Ve tváři úspěšného českého herce se v dokonalé symbióze snoubí ostré rysy otce Bolka Polívky a francouzská elegance matky Chantal Poullain. V televizi se na počátku kariéry objevil například v epizodní roli seriálu v televizním thrilleru Occamova břitva  či v komedii Parádně pokecal. Od listopadu 2015 hostoval v Shakespearově Zimní pohádce pražského Dejvického divadla, kde je také členem souboru. Hostoval i v Národním divadle v inscenaci Manon Lescaut, kde se alternoval s Patrikem Děrgelem. Objevil se ovšem i na prknech Klicperova divadla v Hradci Králové, kde ho věrní diváci mohli vidět v roli Lenského v Ovženu Oněginovi, režírovaném duem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, pozn. red.) či v inscenacích Davida Drábka (Český les a Velká mořská víla).   

Marek Lambora (26 let)
Jedna z hlavních hvězd populárního seriálu Slunečná si získala srdce mnoha divaček bez ohledu na věk. Řeč je o Marku Lamborovi, rodákovi z Ústí nad Labem. Marek nepochází z herecké rodiny, ale herectví se stalo jeho vysněnou kariérou už v nízkém věku. Odmala byl podle svých vlastních slov ve škole považován za třídního šaška. Jeho Almou mater je Pražská konzervatoř a v současné době se objevuje především v Divadle Na Vinohradech. Pro svou hezkou tvář a přirozený projev získal také role v pohádkách. Například Princezna zakletá v čase.

Ivan Lupták (35 let)
Ivana Luptáka přehlédnete jen velmi těžko. V davu vyniká nejen modrýma očima a postavou antických soch, ale také signifikantním hlasem a bezchybným hereckým projevem. Narodil se na Kladně. Po maturitě nastoupil na DAMU, obor činoherní herectví. Na konci čtvrtého ročníku dostal nabídku na stálé angažmá v Divadle Na zábradlí, zde byl devět sezón. Nezapomenutelný byl v inscenacích jako Cizinec nebo Macbeth – Too Much Blood. V současné době vzbudil velmi kontroverzní ohlasy v inscenaci Michala Háby Sláva a pád krále Otakara, kde vystupuje v jednom obraze zcela nahý. Jeho nesmírně přesvědčivé ztvárnění Rudolfa Habsburského, který svému lidu rozdal vše, co měl, dokonce i sám sebe, je dechberoucí a obdivuhodně odvážné.

Igor Orozovič (37 let)
Charismatický umělec se zastřeným hlasem a srbskými kořeny je bez sebemenších pochyb jedním z nejlepších a nejtalentovanějších herců vůbec. Studoval po gymnáziu dva roky Konzervatoř J. Ježka, pak přešel na DAMU. Patřil do velmi úspěšného a silného ročníku, v němž studovali například Jiří Suchý z Tábora, Anežka Rusevová, Ivan Lupták nebo Tomáš Klus. O tom, že o Igoru Orozovičovi ještě uslyšíme, bylo rozhodnuto již v absolventských inscenacích Racek (Kde byl jeho elegantní doktor Dorn vrcholem celé hry) a Tartuffe v režii Martina Vokouna. Již od školy podával stabilně skvělé výkony.  Poté byl v angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Hrál tam např. ve hrách Donaha! Amadeus či Její pastorkyně. Dnes je možné ho vidět v roli Thomase Jeroma Newtona v muzikálu Lazarus či na prknech Národního divadla.

Roman Zach (48 let)
Jeden z nejvyšších českých herců studoval střední průmyslovou školu stavební v Děčíně a po maturitě zamířil na DAMU. Je známý z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě jako gynekolog MUDr. Michal Šebek nebo ze seriálu Redakce jako Kamil Fořt. Kromě herectví se Roman Zach věnuje hudbě. Skládá ji jak pro divadlo, tak pro film. Je autorem hudby k filmu Skins, Vaterland – lovecký deník, k divadelním inscenacím Národního divadla, divadla Komedie, Činoherního studia v Ústí nad Labem. Činorodý je i ve filmovém odvětví, má na kontě mnoho divácky úspěšných filmů. Jeden z posledních je například Deníček moderního fotra.

Hynek Čermák (49 let)
Tento filmový a divadelní herec s drsným sytým hlasem se ve filmu objevuje už od roku 1993. Hynek Čermák vystudoval činoherní herectví na DAMU, které absolvoval v roce 1995. Poté spolupracoval s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. V 2. polovině 90. let byl v angažmá v Rokoku. Čermáka bylo na zmíněných i na dalších jevištích možné vidět v rolích klasického činoherního repertoáru, jak dokládají jeho figury Kníže Levina z Tolstého Anny Kareniny či Vávry z díla bratří Mrštíků Maryša. Pro svůj zevnějšek s vizáží ostrých chlapů, bodyguardů, co nejdou pro ránu daleko, je Čermák vítaným hercem jak před filmovou či televizní kamerou, načež si svůj debut na plátně odbyl ve vojenské uniformě evropského koprodukčního válečného velkofilmu Stalingrad režiséra J. Vilsmaiera. Ostatně právě zahraniční tvůrci jsou Čermákovým vzezřením unešeni a mimo jiných úkolů mu například režisér Haber nabídnul jednu z hlavních rolí v jeho komedii Mr. Johnson nebo jsme jej měli možnost vidět v katastrofickém dramatu Smrtící vlna.

Zdroje: Respondentky redaktorky, ČSFD, Wikipedie, I-DIVADLO, Archiv ČT, WEB Osobnosti

Reklama