c1.jpg

Bydlíme spolu s manželem a miminkem v bytě panelového domu. Zatím máme syna u sebe v naší mini ložnici a poslední dobou právě v této místnosti nacházím každé ráno na oknech sražené kapky vody. Musím pro to stále otírat okna i parapety. Nepříjemný vzduch se ale v ložnici drží i přes den. Vypínám topení a dlouho větrám, zatím co je malý v obýváku, ale nepomáhá to. Co s tím?
Jelikož je vás v ložnici nyní o jednoho více, rychleji se přes noc zde naakumuluje vlhkost, která se sráží na oknech a postupně může způsobit i plíseň. Právě nepříjemné ovzduší je prvním varováním. Děláte velice dobře, že se snažíte problém vyřešit větráním. Nicméně na studených zdech se vlhkost sráží více než na těch vyhřátých. Zkuste tedy větrat častěji po kratších intervalech a topení nechte zapnuté. A je potřeba vytrvat v otírání oken suchým hadrem. V takové situaci rozhodně není vhodné zde nechávat ani sušák s mokrým prádlem. Snažte se prádlo sušit buď venku nebo v úplně jiné místnosti. Pomoci by vám mohl i nějaký malý pohlcovač vlhkosti, který umístíte například na parapet. Například  Pohlcovač vlhkosti Ceresit Pearl do sebe nasaje vlhkost ale i možná nepříjemný zápach. Nevyžaduje elektrickou energii, takže je naprosto tichý a nebude vás rušit při spánku. V případě větší ložnice, můžete použít Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°.

c2.jpg

Zrekonstruovali jsme si baráček, celkem za nemalé peníze a nedávno jsem zjistila, že se mi v horních skříňce vedle digestoře uchycují zatím malé nenápadné tečky plísně. Dost mě to vyděsilo, protože bych nerada přišla o novou kuchyň. Proč se to stalo u nové kuchyně a může se to zhoršit?
Ačkoliv to na první pohled nemusí být zřejmé, vlhkost se ráda usazuje i v kuchyni. A to jako důsledek vaření. Pokud se vám náznaky plísně objevují ve skříňce vedle digestoře, bude tento problém pravděpodobně také způsoben vařením. Někdo má navíc pod touto skříňkou i rychlovarnou konvici a ta páru vypouští přímo na její dno. Takže je jasné, že vlhkost nemá kudy odejít. Proto plíseň rozhodně co nejdříve ošetřete nějakým účinným přípravkem. Ceresit Stop Plísni  vás zbaví nejen nevzhledných černých teček, ale i nečistot a bakterií. Takže zabijete dvě mouchy jednou ranou a skříňku i vyčistíte. Pro jistotu si zkontrolujte zeď za linkou, zda nepřichází plíseň od ní a také proveďte generálku digestoři, zda dobře odsává. Pokud vlhkost nebude dostatečně mizet ani při pravidelném větrání, můžete zkusit pohlcovač vlhkosti. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°, svým tvarem umožňuje 360° cirkulaci vzduchu kolem a skrz tabletu, čímž se pohlcování stává účinnějším. Okamžitě pohlcuje vlhkost a sráží ji v tekutinu uvnitř nádoby. Není na elektrický pohon, takže jej můžete umístit kdekoliv v kuchyni, nejlépe však poblíž vznikajícího problému.

c3.jpg

Máme byt ve starším panelovém domě, takže nemáme okno v koupelně. Asi je to problém, protože nám postupně černají spáry mezi dlaždičkami a kolem vany. Může to být plíseň?
Koupelna je díky nadměrné vlhkosti, teplu a organickým živinám přímo živnou půdou pro plíseň. A většina běžných cementových spárovacích hmot mezi kachličkami není vůči plísním imunní. Voda postupem času naruší jejich celistvost a kvůli tomu se mohou mezi nimi šířit například i bakterie. Takže ano může se jednat o plíseň. V takovém případě raději zkuste účinný přípravek, který si s plísní poradí i na spárách. A nastříkejte jej podél celé vany a samozřejmě i přes dlaždičky. To že v koupelně pravidelně nevětráte může být opravdu problém.  Protože patří k místnostem s největší vlhkostí v domě či bytě. Aby se takový problém neopakoval, zkuste nechat schnout mokré ručníky na radiátoru v jiné místnosti. Mohl by vám pomoci i nová generace pohlcovače, která je přímo pro takový problém iniciována. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA pracuje okamžitě a již po 6 hodinách uvidíte první výsledky. Byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti a jeho široké otvory se speciálním tvarem a sklonem zvyšují výkon nasávání vlhkosti.

c4.jpg

Žijeme s rodinou ve starším baráčku, a především během zimy se potýkáme s mokrými okny, parapety, a dokonce i vlhkými rohy. Už se nám stalo, že od nich přešla plíseň i za skříně, kde nadělala samozřejmě ohromnou paseku. Od té doby se nemůžeme zbavit ani nepříjemné zatuchliny. Nemáme na drahou opravu omítky, ale snažíme se větrat a topit. Neexistuje nějaké jiné řešení?
U starších staveb se bohužel vyskytují takové problémy častěji. Zejména pak pokud například přechází do obytné části nadměrná vlhkost ze sklepa. Pokud tedy máte sklep určitě jej zkontrolujte a případně začněte řešit příčinu zde. Časté větrání a během zimy i topení je základ. Zkuste nábytek umístit dál od stěny, aby zde mohl proudit vzduch. Další pomocí je účinný pohlcovač vlhkosti. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° funguje na principu speciálních tablet, které okamžitě nasávají vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu, která se shromažďuje ve spodní části nádoby. Aerodynamický tvar přístroje umožňuje 360° cirkulaci vzduchu kolem tablety a tím maximální absorpci vlhkosti.

Tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti a teplotě místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Následně ji pak můžete vyměnit za novou. Speciální tablety navíc eliminují zatuchlý zápach a díky esenciálním olejům prostor provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Takže vám pomůže se vypořádat i s možným zatuchlým prostředím.

c5.jpg

Vypořádat se s nadměrnou vlhkostí v domě ani bytě nemusí být vždy tak těžké. Inspirujte se na www.stop-vlhkosti.cz.

 obrazek.jpg